شماره خبر : 25827
منتشر شده در مورخ : ۱ مهر ۱۴۰۲
ساعت : 9:1
ناگلزمان رسماً سرمربی تیم ملی آلمان شد

ناگلزمان رسماً سرمربی تیم ملی آلمان شد

 

سرمربی پیشین بایرن مونیخ به طور رسمی هدایت تیم ملی فوتبال آلمان را برعهده گرفت.

 اتحادیه فوتبال آلمان امروز (جمعه) به طور رسمی یولیان ناگلزمان را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال آلمان و به عنوان جانشین هانسی فلیک معرفی کرد. فلیک ۵۸ ساله در پی شکست ۴ بر یک اخیر مانشافت مقابل ژاپن در دیداری دوستانه، از سمت سرمربیگری این تیم برکنار شد. او که پس از مسابقات یورو ۲۰۲۰ جانشین یواخیم لو در تیم ملی آلمان شده بود، در این تیم نتوانست انتظارات را برآورده کند و در مدتی که هدایت مانشافت را بر عهده داشت، در ۲۵ بازی آمار ۱۲ برد، ۷ تساوی و ۶ شکست را از خود بر جای گذاشت.

ناگلزمان که اوایل فروردین ماه از سمت سرمربیگری بایرن مونیخ اخراج شد، تا سال ۲۰۲۶ با بایرن مونیخ قرارداد داشت، اما در پی توافقی که اتحادیه فوتبال آلمان با این باشگاه بوندس‌لیگایی داشته، قراداد این مربی ۳۶ ساله فسخ شد تا او بتواند روی نیمکت تیم ملی آلمان بنشیند. قرارداد این مربی جوان با اتحادیه فوتبال آلمان تا پایان مسابقات یورو ۲۰۲۴ اعتبار خواهد داشت و ساندرو واگنر و بنجامین گلوک دستیاران او خواهند بود.

یولیان ناگلزمان که اخیراً پیشنهاد‌هایی برای سرمربیگری تیم‌های تاتنهام، چلسی و پاری‌سن‌ژرمن را رد کرده بود، تابستان ۲۰۲۱ جانشین هانسی فلیک در بایرن شد و در فصل اول حضورش در این تیم، باواریایی‌ها را به قهرمانی در بوندس‌لیگا رساند، اما دومین فصل حضورش در این تیم با فراز و نشیب‌هایی به خصوص در بوندس‌لیگا همراه بود که در نهایت منجر به اخراجش شد.

اولین آزمون ناگلزمان در تیم ملی فوتبال آلمان بازی دوستانه با آمریکا خواهد بود، دیداری که در تاریخ ۲۲ مهر در ایالت کنتیکت آمریکا برگزار خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان  ورزشی  فوتبال و فوتسال

برچسب ها : تیم ملی آلمان بوندسلیگا ورزشی