شماره خبر : 10811
منتشر شده در مورخ : ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
ساعت : 14:29
امیر دادرس: اهتمام ارتش در بکارگیری نیروهای نخبه

امیر دادرس: اهتمام ارتش در بکارگیری نیروهای نخبه

 

جانشین فرمانده کل ارتش استفاده از نخبگان را ضرورت جدی برای نیروهای مسلح برشمرد و گفت: در این خصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران اهتمام جدی به استفاده از این نیروها دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امیر سرتیپ محمدحسین دادرس در مراسم اختتامیه هجدهمین دوره نخبگان در پادگان صفر یک ارتش با بیان اینکه این دوران فرصتی برای خدمت است و نخبگان به عنوان سرمایه های نظام با برخورداری از دانش و مهارت می توانند اثرات بسیار زیادی بر جامعه بگذارند، افزود: امروز آگاهی، دانش و دانسته ها برای انسان ها در کنار سایر مولفه ها تولید قدرت می کند.
وی با بیان اینکه قدرت ملی و منطقه ای می تواند اراده یک ملت را به دیگران تحمیل کند، گفت: کسب علم، آموزش و تشخیص نیاز مردم لازمه نخبگی است و در این بین نخبگان ما جایگاه ویژه ای دارند.
امیر دادرس با تاکید بر ضرورت علم آموزی در مسیر درست آن و به کارگیری دانش در راه صحیح، افزود: امروز کشورهای زورگو با قدرت نظامی و اقتصادی خود همواره از نخبگان علمی استفاده می کنند ولی مشکل آنها این است که باوجود توجه به علم و دانش از لحاظ اخلاقی کمبود فراوانی دارند و توجه آنها به کمال انسان نیست بلکه برای منافع است.
جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه نتیجه عملکرد نخبه و دانشمند بی تعهد به خاک و خون کشیدن ملت ها در یمن، عراق، فلسطین و سایر نقاط جهان است، گفت: دشمنان آرزو دارند که ایران نیز به خاک و خون کشیده شود ولی با وجود رهبری آگاه و فرزانه و مردمی هوشیار و در کنار نیروهای نظامی متعهد به نظام و انقلاب این آرزوی آنها هیچ وقت برآورده نمی شود.
امیر دادرس با تاکید بر اینکه شما جوانان نخبه سرمایه های این نظام هستید و باید قدر خود و جایگاهی که دارید را برای خدمت بدانید، افزود: امروز در رده های مختلف، جوانان دانشمندی وجود دارند و ما تلاش داریم از ظرفیت این عزیزان استفاده کنیم.
وی گفت: نخبگان سرمایه های ما هستند و امید داریم آنها نیز دانش خود را در جهت یاری ما ارایه کنند و همانطور که می دانید امروز بسیاری از تجهیزات مورد نیاز کشور در حوزه های مختلف را همین جوانان نخبه ایجاد می کنند.
جانشین فرمانده کل ارتش افزود: ما تلاش داریم تا متناسب با رشته جوانان از آنان استفاده کنیم و هر جا نیاز نظام به استفاده از این عزیزان باشد کوتاهی نخواهد شد.

برچسب ها : امیر دادرس ارتش نیروهای نخبه