شماره خبر : 11925
منتشر شده در مورخ : ۱۰ تیر ۱۴۰۱
ساعت : 19:41
راوی گفت: بهترین هدیه شهردار به مردم تحویل یک شهر تمیز و بدون زباله است

راوی گفت: بهترین هدیه شهردار به مردم تحویل یک شهر تمیز و بدون زباله است

 گران شدن قیمت بلیط هواپیما چقدر حقیقت دارد؟
در فضای مجازی، مردم از گران شدن قیمت بلیط هواپیما در مسیر تهران - اهواز توسط برخی ایرلاین ها تا دو میلیون تومان و حتی بیشتر خبر داده اند و حتی عکس بلیط متضمن قیمت آن را منعکس کرده اند اما سازمان هواپیمایی کشوری این افزایش قیمت ها را تکذیب کرده بود.
در بخش خبری ساعت 23 سه شنبه شب هفته گذشته شبکه استان هم یکی از مسئولان فرودگاهی با رد گران شدن قیمت بلیط هوایپما مدعی شد تعدادی هواپیمای کوچک خصوصی 400 نفره) اقدام به افزایش قیمت بلیط کرده اند که راوی بدون تایید یا رد موضوع از مسئولان مربوطه خواستار بررسی بیشتر و دقیق تر در این باره است و مسافرینی هم که بلیط گران خریده اند می توانند مستندات خود را به دفتر فرودگاه یا سازمان هواپیمایی ارائه دهند تا واقعیت روشن شود.  ‌
صادر کردن گواهی فوت جعلی غیر ممکن نیست
این که یک نفر برای فرار از قانون به خاطر تخلفات و جرائمی که داشته، خود را مرده جا بزند، غیر ممکن نیست و شواهدی دال بر وجود چنین افرادی سابقه دارد. 
از جمله دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش اعلام کرده یکی از بزرگترین توزیع کنندگان مواد مخدر در این شهرستان که خود را مرده جا زده بود شناسایی و دستگیر شد.  
‌به گفته وی این فرد برای فرار از قانون و مختومه شدن پرونده هایش با همکاری برخی از کارمندان دولتی در شهرستان ها به ساخت گواهی فوت جعلی اقدام و قبری برای خودش خریده بود!
به این ترتیب ملاحظه می شود که هیچ کاری نشد ندارد و حتی می شود یک نفر با سند و مدرک جعلی خود را مرده جا بزند و کشف حقیقت بستگی به زرنگی نیروهای انتظامی و مقامات قضائی دارد، که خوشبختانه در این مورد هوشیاری وجود دارد، ضمن اینکه همکاری مردم در افشای چنین مواردی تاثیر گذار است.
نمایندگان استان از اعتبار مصوب تجهیز مدارس غافل نشوند
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفته : در هشت استان، سرانه فضای آموزش زیر 5 و دو دهم مترمربع است که استان خوزستان هم چنین شرایطی را دارد.  ‌
وی در نشست بررسی مشکلات فضاهای آموزشی رامشیر، در باره مدارس کانکس، جمع آوری این مدارس را از اولویت های وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت این طرح در خوزستان آغاز شده و پیشرو است.
به گفته وی برای تجهیزات سرمایشی، آموزشی و کمک آموزشی، تامین بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است. البته آقای رخشانی مهر مشخص نکرد که چه میزان از این اعتبار که رقم قابل توجهی نیست مربوط به خوزستان است و بهتر است نمایندگان استان موضوع را پی گیری کنند چرا که با وضعیت گرمای امسال، حتی بعد از بازگشایی مدارس، کلاسها بدون وسایل سرمایشی قابل استفاده نیستند.
سازمان نوسازی مدارس علاوه بر رفع مشکلات فضاهای آموزشی، وظایف دیگری هم دارد که از آن جمله است بررسی و تصویب پروژه های تحقیقاتی سازمان در زمینه استقرار مدارس و تعیین معیارها و استانداردهای ساختمانی و تجهیزاتی مدارس با رعایت قانون برنامه و بودجه کشور.
بهترین هدیه شهردار به مردم تحویل یک شهر تمیز و بدون زباله است
شهردار اهواز گفته تلاش می کنیم تا پایان سال، هدایای نفیسی در قالب پروژه های شهرداری که هفتگی افتتاح می شوند، تقدیم شهروندان شود.
به نظر می رسد بهترین هدیه شهرداری به مردم می‌تواند سر و سامان دادن به وضعیت جمع آوری زباله باشد. 
همین طور اگر در تکمیل پروژه های نیمه تمام تسریع شود، مردم بیشتر از دریافت هر هدیه ای خوشحال خواهند شد. کاش آقای شهردار به جای دادن وعده های جدید، به قول‌هایی که قبلاً داده وفا می کرد و برای انجام این کار بهتر است سخنرانی های قبلی را مرور کند.
بانک ها دستور العمل های پرداخت وام ازدواج و فرزند آوری را اجرا نمی‌کنند، جوانان چه کنند؟
ظاهراً بانک ها برای خود دولتی هستند چون زیر بار دستورها و بخشنامه های غیر از تشکیلات خودشان نمی روند و این حرف دیروز و امروز نیست و اصلاً کاری به سیاست ها و برنامه ریزی ها در کشور ندارند. شاهد این ادعا سرگردانی جوانان استان به خاطر خودداری بانک ها از پرداخت وام های ازدواج و فرزند آوری است.
این طور که معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفته اکثر بانکها عنوان می کنند ضامن‌ها باید حقوق بگیر همان بانک باشند، به اضافه طرح موارد دیگر که مانع پرداخت وام هاست، بدتر این که عنوان شده نامه های متعدد برای دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خوزستان فرستاده شده اما هیچ پاسخی در این خصوص داده نشده است. 
حالا با توجه به این بی اعتنائی ها، نامه به وزارت ورزش و جوانان ارجاع شده تا موضوع از تهران پی گیری شود که باید دید فایده‌ای دارد و آنها می توانند برای این جوانان کاری بکنند یا نه.
عجیب است که از یک طرف جوانان به ازدواج و بعد از آن به فرزند آوری ترغیب می شوند و این همه دور و بر قضایا تبلیغ می کنند اما از طرف دیگر برای اعطای تسهیلات به آنها، سنگ اندازی و مانع تراشی می شود.

برچسب ها : وام ازدواج و فرزند آوری وام ازدواج گرانی قیمت بلیط هواپیما