شماره خبر : 12092
منتشر شده در مورخ : ۱۵ تیر ۱۴۰۱
ساعت : 11:34
پرواز مردان والیبال ایران بر فراز قلعه عقاب‌ ها

پرواز مردان والیبال ایران بر فراز قلعه عقاب‌ ها


 تیم ملی والیبال ایران در نهمین دیدار خود در لیگ ملت‌ ها ۲۰۲۲ موفق به شکست لهستان میزبان برابر ۱۵ هزار تماشاگر حاضر در سالن شد.
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صداوسیما، هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۲ از دیشب به میزبانی دو شهر اوزاکا در ژاپن برای گروه پنجم و گدانسک در لهستان برای گروه ششم آغاز شد.
در چهارمین و آخرین دیدار دیشب که در سالن ارگو آرنا شهر گدانسک برگزار شد، دو تیم ملی والیبال ایران و لهستان به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی ۳ - ۲ حریف قدرتمند خود را شکست دادند تا به پنجمین برد خود در این رقابت‌ها دست یابند و با شکست تیم صدر جدول فدراسیون جهانی، نگاه کارشناسان والیبال را دوباره به خود جلب کنند.
مردان والیبال ایران در ست اول و چهارم ۲۵- ۲۱ و ۲۷ - ۲۵ مغلوب لهستانی شدند که از حمایت ۱۵ هزار تماشاگر برخوردار بودند، اما تیم ایران در ست‌های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیاز‌های ۲۵ - ۲۳، ۲۵ - ۲۲ و ۱۵ - ۷ حریف خود را شکست داد و ۱۴ امتیازی شد.
بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، امین اسماعیل‌نژاد، محمدطاهر وادی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.
دیدار دیشب دو تیم ملی والیبال ایران و لهستان بیست‌وپنجمین جدال تاریخ والیبال دو تیم بود که در ۲۴ مسابقه قبلی تیم ایران ۹ بار فاتح میدان بوده است و در ۱۵ مسابقه قبلی این لهستانی‌ها بودند که پیروز میدان و مسابقه شدند و با این پیروزی کشورمان، تعداد برد‌های والیبال ایران دو رقمی شد و به عدد ۱۰ رسید.
در جدول لیگ ملت‌های والیبال تیم‌های ایتالیا و لهستان با ۲۲ امتیاز در رده‌های اول و دوم قرار دارند و تیم‌های فرانسه با ۲۱، آمریکا با ۲۰ و ژاپن با ۱۸ امتیاز در رده‌های سوم تا پنجم قرار گرفته اند.
تیم ملی والیبال ایران با ۱۴ امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد.
نتایج لیگ ملت‌ های والیبال
نتایج هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال - سه‌شنبه ۱۴ تیرماه
گروه پنجم:
آمریکا ۳ – ۱ آلمان
کانادا ۱ – ۳ آرژانتین
گروه ششم:
بلغارستان ۰ – ۳ ایتالیا
ایران ۳ – ۲ لهستان
برنامه هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال - چهارشنبه ۱۵ تیرماه
گروه پنجم:
برزیل – آلمان؛ ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه
ژاپن – استرالیا؛ ساعت ۱۴ و ۴۰ دقیقه
گروه ششم:
هلند – چین؛ ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه
اسلوونی – صربستان؛ ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه
برنامه هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال - پنج‌شنبه ۱۶ تیرماه
گروه پنجم:
فرانسه – آمریکا؛ ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح
آلمان – استرالیا؛ ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه
کانادا – برزیل؛ ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه
گروه ششم:
ایران – ایتالیا؛ ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه
بلغارستان – اسلوونی؛ ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه
لهستان – چین؛ ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه
 
 
 
 

 

برچسب ها : والیبال ایران لیگ ملت‌های والیبال تیم ملی والیبال ایران فدراسیون والیبال