شماره خبر : 13431
منتشر شده در مورخ : ۸ شهریور ۱۴۰۱
ساعت : 10:7
افتتاح هزار و ۸۳ طرح هادی روستایی در کشور

افتتاح هزار و ۸۳ طرح هادی روستایی در کشور

 

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن در هفته دولت از افتتاح بیش از هزار و ۸۳ طرح هادی روستایی با بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در کشور خبر داد.

به‬ گزارش‬ خبرگزاری‬ مهر‬ ‏ به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، محمدرضا شاملو، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان بشرویه در خراسان جنوبی که در پنجمین روز هفته دولت برگزار شد، گفت: در هفته دولت بیش از هزار و ۸۳ طرح هادی روستایی با بیش از سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در کشور افتتاح می‌شود.

شاملو افزود: ۱۴ هزار و ۵۰۰ مسکن روستایی نیز در سطح کشور همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد که بیش از دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای این طرح‌ها هزینه شده است.

این مقام مسئول با اشاره به حضور بنیاد مسکن در حدود ۶۲ هزار روستای کشور، اضافه کرد: اعتبار بنیاد مسکن خراسان جنوبی در سال ۱۳۹۹ معادل ۲۳ میلیارد تومان بود که سال گذشته به ۱۳۶ میلیارد تومان افزایش یافت. همچنین امسال معابر ۲۳۹ روستای استان خراسان جنوبی به مساحت یک میلیون متر مربع آسفالت شد.

وی تصریح کرد: با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هفته گذشته اصلاحیه تبصره ۱۴ مصوب شد که از این محل حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان سهم عمران روستایی به خراسان جنوبی اختصاص می‌یابد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه برپایی نمایشگاه محصولات تولیدی در روستاها نباید مقطعی باشد بلکه باید تبدیل به یک کار دائمی شود، گفت: برای تامین زیرساخت‌های گردشگری ۲۲ روستای خراسان جنوبی باید بنیاد مسکن، استانداری و دهیاری روستا مشارکت کنند تا در مدت یک تا یک سال و نیم ظرفیت لازم در روستا فراهم شود.

شاملو بیان کرد: پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تصویب شده، و به‌زودی ابلاغ می‌شود که می‌توان برای نوسازی مسکن یا احداث واحدهای بوم‌گردی برای درآمدزایی مردم مناطق روستایی و توسعه روستاها از این ظرفیت استفاده شود.

 

 

برچسب ها : مسکن روستایی مسکن روستا