شماره خبر : 14050
منتشر شده در مورخ : ۴ مهر ۱۴۰۱
ساعت : 9:50
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران: شناور شهید ابومهدی المهندس سال آینده ساخته می‌شود

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران: شناور شهید ابومهدی المهندس سال آینده ساخته می‌شود

 

سردار تنگسیری گفت: سال آینده شناوری هم نام با ابومهدی المهندس همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی ساخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به ویژگی‌ها و روند ساخت شناور شهید سلیمانی گفت: در زمانی که برخی کشور‌ها حاضر نشدند حتی یک موشک به ما بدهند، با حمایت فرمانده ستاد کل نیرو‌های مسلح و فرمانده کل سپاه پاسداران خودمان شروع کار ساخت شناور شهید سلیمانی را شروع کردیم و با موفقیت اجرا کردیم.
سردار تنگسیری با اعلام تدوین ۱۸ هزار صفحه نقشه اجرایی برای ساخت شناور شهید سلیمانی گفت: بیش از صد بدنه برای این ناو طراحی شد که در نهایت به این بدنه‌ ، رسیدیم. 
سردار تنگسیری با تأکید بر اتکا به توان داخلی افزود:  همه مراحل طراحی و ساخت شناور ۶۰۰ تنی شهیدسلیمانی را یک شرکت دانش بنیان انجام داد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین توضیح داد: از ویژگی های شناور شهیدسلیمانی این است که هر کدام از قسمت‌های آن مجزاست و اگر یک سمت آن آسیب ببیند سمت دیگر شناور می‌تواند به مأموریت ادامه دهد.
سردار تنگسیری با اشاره به ویژگی‌ها و توانایی های منحصر به فرد شناور شهید سلیمانی تصریح کرد: یک شناور دیگر هم در همین کلاس ،  سال آینده با نام ابومهدی المهندس همرزم شهید سلیمانی تولید می شود.
 فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به تجهیز شناور شهید سلیمانی به ۱۶ موشک ارتفاع پست و ۴ موشک برد بلند یادآور شد:   شناور شهید سلیمانی اولین شناور ساخت جمهوری اسلامی ایران است که به موشک‌های عمود پرواز مجهز است.
سردار تنگسیری قابلیت جنگال ، همه موشک‌های سطح به سطح از ۹۰ کیلومتر تا ۷۵۰ کیلومتر برد و دیگر سلاح‌های شناور شهید سلیمانی کاملا داخلی است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: ساخت این شناور با توجه به اینکه اولین بار بود ساخته می‌شد ۱۸ ماه طول کشید و امروز می‌توانیم در این شرکت دانش بنیان هر سال یکی از این شناور‌ها را بسازیم. این یک افتخار است که در تحریم کامل توانستیم چنین ناوی را بسازیم.
سردار تنگسیری ادامه داد: ناو شهید سلیمانی ۶۷ متر طول دارد و با بدنه آلومینیومی و با ظرافت خاصی ساخته شده است و بیش از ۵۰ کیلومتر کابل در آن به کار برده شده و کار بسیار بزرگی صورت گرفته است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: امروز شهید سلیمانی زنده است و تا ۷۵۰ کیلومتر دورتر به دشمن مشت می‌زند و نیرو‌های دشمن امروز مجبور هستند نام شهید سلیمانی و شهدای دیگر که روی ناو‌های ما گذاشته می‌شود را صدا بزنند.
سردار تنگسیری با اشاره به توان متخصصان کشور برای ساخت شناور‌های نظامی، گفت: سرعت شناور‌های جنگی ما بیش از سه برابر شناور‌های آمریکایی است.

برچسب ها : فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران شناور شهید ابومهدی المهندس شهید ابومهدی المهندس