شماره خبر : 15480
منتشر شده در مورخ : ۱۶ آذر ۱۴۰۱
ساعت : 11:22
صدور پروانه ساختمانی برای متراژهای زیر ۵۰ متر فراهم شد

صدور پروانه ساختمانی برای متراژهای زیر ۵۰ متر فراهم شد

 

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: صدور پروانه ساختمانی برای واحدهای با متراژ های زیر ۵۰ متر برای نوسازی فراهم شده است.

محمد آئینی گفت: تورم نقطه به نقطه در تمامی بخش ها اثر می گذارد و باید  تلاش شود شرایط تورمی را در کشور کاهش دهیم. از سوی دیگر نقدینگی در کشور  تورمی ایجاد  می کند و  در  تمامی بخش ها به ویژه بخش مسکن  اثر گذار است   و دسترسی به مسکن را دشوار می کند.

به گفته معاون وزیر راه وشهرسازی معتقد هستیم آنچه در بخش باید صورت گیرد افزایش تولید و عرضه مسکن است و در بخش نوسازی بافت های اولویت مردم است.

او می گوید: ساخت ۱۵۰ هزار واحد در بافت فرسوده سهم شرکت بازآفرینی شهری در قالب ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی است و تاکنون  ۱۱۱ هزار واحد در حال ساخت است و در طی این مدت ۴۲ هزار واحد شروع و به بانک ها معرفی شده است.

آئینی گفت: پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی در این بخش ۵۵ درصد است و ۱۲ هزار واحد سال گذشته و ۱۵ هزار واحد در هفته دولت  به بهره‌ برداری رسیده  و ۱۵هزار واحد دهه فجر افتتاح می شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی  می گوید: خوشبختانه در حوزه بافت فرسوده اتفاق خوبی افتاده و یک مصوبه مفصلی برای تشویق مردم در حوزه راه وشهرسازی صورت گرفته به طوری که دیگر بن بستی برای نوسازی بافت های فرسوده وجود ندارد.

آئینی گفت؛ در حال حاضر امکان گرفتن پروانه نوسازی حتی برای متراز کمتر از ۵۰ متر فراهم شده و برای واحدهای با متراژهای بالاتر هم بسته های تشویقی در قالب تسهیلات  و تراکم  فراهم شده است.

او گفت: مدت صدور پروانه ساختمانی در تهران با همکاری شهرداری کوتاه شده و برای متقاضیان نوسازی بافت های فرسوده هم  تخفیفات ۵۰ درصد برای صدور پروانه در نظر گرفته شده است. 

 

باشگاه خبرنگاران جوان  اقتصادی  راه و شهرسازی

برچسب ها : بافت فرسوده نوسازی مسکن مسکن