شماره خبر : 17118
منتشر شده در مورخ : ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
ساعت : 9:51
برنامه‌ریزی پیش فروش بلیت نوروزی ۱۴۰۲ از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین

رئیس مرکز تدوین مقررات حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد؛

برنامه‌ریزی پیش فروش بلیت نوروزی ۱۴۰۲ از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین

 

رضا نفیسی گفت: برنامه‌ریزی برای پیش‌فروش بلیت سفرهای نوروزی در دستور کار شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا نفیسی رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی درباره تدابیر اندیشیده شده برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ با اعلام اینکه زمان اجرای طرح از روز ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین است، گفت: با توجه به تقارن تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۲ از سوم فرورین با ایام ماه رمضان پیش‌بینی می‌شود سفرها در روزهای قبل از ماه رمضان اوج بگیرد.

همچنین با توجه به ایام مبارک نیمه شعبان در ۱۵ اسفندماه، پیش‌بینی می‌شود شاهد آغاز سفرها همزمان با این روز باشیم.

نفیسی اقدامات مربط به سفرهای نوروزی را قبل از سفر، حین سفر و بعد از سفر دانست و افزود: اقدامات قبل از سفر شامل بهسازی مسیرهای تردد، آماده‌سازی پایانه‌ها، نصب علائم، خط کشی و روکش آسفالت شبکه جاده‌ای و بهسازی ناوگان بخش ریلی و دریایی می‌شود و طبق گزارش‌های ارائه شده از سوی سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی برنامه‌هایی برای بهبود شرایط سفر در همه حوزه‌های حمل ونقل دریایی، هوایی، ریلی و جاده‌ای در دست اقدام است.

رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: پیش‌فروش بلیت‌های راه‌آهن و اتوبوس‌ها توسط سازمان‌های مسئول در دست برنامه‌ریزی بوده و در اسرع وقت اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

وی از هماهنگی با همه سیستم‌ها و سازمان‌ها از جمله هلال احمر، پلیس، اورژانس و.. برای حضور در جاده‌ها خبر داد و گفت: میز خدمت نیز در پایانه‌ها و مجتمع‌های برپا خواهد شد تا افرادی با حضور در این میزها پاسخگوی مشکلات مردم باشند و همچنین پاسخگویی به هرگونه تأخیر در سفرهای شیوه‌های مختلف حمل‌ونقل در دستور کار سازمان‌های مسئول قرار دارد.

رئیس مرکز ایمنی حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه سفرهای نوروز ۱۴۰۱ نسبت به دوران قبل از کرونا یعنی سال ۹۸ روند افزایشی داشت، افزود: پیش‌بینی می‌شود در نوروز ۱۴۰۲ نیز حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش سفر را نسبت به سال گذشته مشاهده کنیم.

وی ادامه داد: سفرهای هوایی نوروز ۱۴۰۱ نسبت به قبل از کرونا یعنی سال ۹۸ حدود ۵۰ درصد، سفرهای ریلی ۴۵ درصد و سفرهای جاده‌ای حدود ۲۷ درصد رشد داشته است.

به گفته نفیسی، سفرهای برون مرزی جاده‌ای و سفرهای خارجی هوایی نیز رشد بیشتری خواهد داشت. همچنین سفرهای جاده‌ای با وسایل نقلیه شخصی بیشتر از وسایل نقلیه عمومی خواهد بود.


کد خبر 5695705

برچسب ها : سفر نوروزی مسافرت نوروزی مسافران نوروزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای