شماره خبر : 25828
منتشر شده در مورخ : ۱ مهر ۱۴۰۲
ساعت : 9:3
حذف بسکتبال نوجوانان ایران از قهرمانی آسیا

حذف بسکتبال نوجوانان ایران از قهرمانی آسیا

 

تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران با شکست مقابل چین از رقابت‌های قهرمانی آسیا کنار رفت.

بعد از ظهر امروز (جمعه) ۳۱ شهریور ۱۴۰۲، تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ به مصاف تیم چین رفت که با نتیجه‌ای نزدیک شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

شاگردان محمدرضا اسلامی پس از آن که کوارتر نخست را ۱۷-۲۰ پیروز شدند، کوارتر‌های دوم، سوم و چهارم را به ترتیب با نتایج ۱۶-۱۲، ۱۷-۱۳ و ۱۲-۱۱ واگذار کردند تا در مجموع ۶۲ - ۵۶ نتیجه را به چین واگذار کنند.

در انتهای دیدار محمدمهدی جلالی با کسب ۷ امتیاز، ۱۲ ریباند، ۲ پاس گل و ۳ بلاک‌شات، تاثیرگذاری ۲۲ را در ترکیب تیم ایران داشت و بهترین بازیکن زمین شناخته شد.

در سمت مقابل هم «بویوآن ژانگ» از تیم ملی چین، ۲۲ امتیاز، ۶ ریباند و ۲ توپ ربایی را به ثبت رساند تا با تاثیرگذاری ۱۹، بهترین بازیکن تیم چین شود.

تیم ایران در دور گروهی این رقابت‌ها پس از باخت ۶۲-۶۵ مقابل ژاپن، دو بازی دیگر خود را با نتایج ۱۰۶-۴۵ و ۸۶-۶۵ برد تا بعد از ژاپن، به عنوان تیم دوم گروه B راهی مرحله دوم مسابقات شود. شاگردان اسلامی در دور حذفی نیز با حساب ۸۳-۵۳ لبنان را شکست دادند و به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کردند که در این مرحله مقابل چین مغلوب شدند.

تیم‌های نوجوانان ایران و چین پیش از این نیز در ادوار مختلف این رقابت‌ها دو بار برابر یکدیگر بازی کرده بودند که هر دو بازی با نتایج ۱۰۴-۶۹ و ۷۷-۵۱ به سود چینی‌ها پایان یافته بود.

باشگاه خبرنگاران جوان  ورزشی  سایر حوزه ها

برچسب ها : ایران و چین بسکتبال ورزشی