شماره خبر : 25843
منتشر شده در مورخ : ۱ مهر ۱۴۰۲
ساعت : 14:54
برقراری خط هوایی اهواز-اربیل برای توسعه تجارت با عراق

برقراری خط هوایی اهواز-اربیل برای توسعه تجارت با عراق

 

رئیس اتاق بازرگانی اهواز: باهدف توسعه تجارت با کشور عراق، برقراری خط هوایی اهواز – اربیل درحال پیگیری است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما استان خوزستان، محمدجواد امانی یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای مدنظر اتاق بازرگانی اهواز در رابطه با سیاست‌های دولت سیزدهم را توسعه تجارت با کشور‌های منطقه از جمله عراق عنوان کرد و گفت: با استفاده از دیپلماسی اقتصادی می‌توانیم زمینه توسعه اقتصادی در استان خوزستان و کشور را فراهم کنیم.

وی به سفر یک هیئت تجاری با محوریت اتاق بازرگانی اهواز به اربیل عراق اشاره کرد و افزود: افزایش سهم ایران در بازار اقلیم کردستان عراق، معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان خوزستان و زمینه‌سازی برای توسعه تجارت با این کشور از مهمترین اهدافی است که به دنبال تحقق آن هستیم.

امانی می‌گوید: با توجه به توافقات انجام‌شده قرار است نمایشگاه‌های مشترکی میان اتاق‌های بازرگانی اهواز و اربیل عراق برگزار شود که زمینه رشد و توسعه اقتصادی دو کشور و همچنین ارائه ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری فراهم خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز یکی دیگر از موارد موردنظر و مطرح شده در سفر به اقلیم کردستان عراق را بحث تسهیل روابط تجاری و پذیرش‌های تجاری توسط اتاق بازرگانی اهواز و اتاق بازرگانی اربیل عراق عنوان و اضافه کرد: در این زمینه نیز توافق‌های خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین از موارد مهم مطرح‌شده بحث برقراری خط هوایی اهواز – اربیل عراق بود و قرار است سرکنسول ایران این موضوع را پیگیری و این خط با هماهنگی اتاق‌های بازرگانی ۲ کشور برقرار شود.

امانی می‌گوید: تلاش خواهیم کرد تا با ارائه ظرفیت‌های خوزستان، سهم خوبی از بازار‌های این منطقه را در اختیار بگیریم و بتوانیم با برنامه‌ریزی صحیح زمینه‌ساز توسعه اقتصادی در خوزستان و به تبع آن در کشور شویم.

برچسب ها : عراق خط هوایی اهواز-اربیل تجارت