شماره خبر : 25858
منتشر شده در مورخ : ۲ مهر ۱۴۰۲
ساعت : 11:3
بزرگترین گلریزان کشور در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود

بزرگترین گلریزان کشور در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود

 

 معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به برگزاری بزرگترین گلریزان کشور، گفت: این گلریزان در ۶ ساحت مهم از نیازمندان دستگیری می‌کند و به دنبال فرهنگسازی همدلی در جامعه است.

به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام مهدی حسین‌آبادی با اشاره به برگزاری مراسم گلریزان «همدلی برای ظهور» و پویش «هواتو دارم» در مسجد مقدس جمکران، بیان کرد: نهم ربیع‌الاول مصادف با سالروز آغاز امامت حضرت حجت بن الحسن(عج)، روز تجدید بیعت با آخرین وصی الهی است وتلاش برای جلب رضایت حضرت، از آثار بیعت است.

وی با اشاره به اینکه از راه های جلب رضایت امام زمان(عج)، دستگیری از مستمندان در جامعه است، اظهار کرد: همدلی مؤمنان در راستای وفای به عهد با امام زمان(عج) است.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه ممکن است دستگیری از نیازمندان به صورت پراکنده و یا در قالب اقدام فردی انجام شود، گفت: اما وقتی این عمل خداپسندانه به عنوان یک پویش اجتماعی شکل بگیرد تاثیرگذارتر است و آثار اجتماعی و معنوی نیز به همراه خواهد داشت.

حسین آبادی ادامه داد: گسترش کمپین «هواتو دارم» در جامعه علاوه بر تامین نیازهای مستضعفان، فرهنگ همدلی را در جامعه نهادینه می‌کند و این مهم را یادآور می شود که غیر از هوای خودمان، هوای دیگری را داشته باشیم و این محبت‌ها و همدلی‌ها را توسعه بدهیم.

وی با تاکید بر اینکه در حدیثی از معصوم نقل شده که مؤمن تا زمانی تحت حمایت خداست که کمک‌کار برادر و خواهر مومن خود باشد، گفت: افزایش این همدلی‌ها بین مؤمنین خشنودی امام زمان(عج) را خواهیم داشت.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران، افزود: کسی که تمکن دارد و خداوند به او امکاناتی داده باید سعی کند این همدلی‌ها را بسط و گسترش بدهد؛ حمایت از قشر فقیر به خودی خود ثواب دارد ولی اگر این کمک به همنوع به نام امام زمان(عج) باشد ثواب و اثر مضاعف دارد.

حسین آبادی تصریح کرد: طبق منابع شیعی، هزینه کردن در راه امام(ع) چندین برابر کار خیر در راه غیر امام ثواب دارد؛ اگر کارهای خیریه در جامعه رنگ و بوی امام زمانی بگیرد همدلی در راه امام و به نام امام ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه مراسم بزرگ گلریزان با عنوان «همدلی برای ظهور» در تاریخ سه‌شنبه ۴ مهرماه برابر با ۱۰ ربیع‌الاول بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود، گفت: در این برنامه از همه دستگاه‌های خدمت‌رسان و خیریه‌ها و همین‌طور عموم مردم دعوت‌ به عمل آمده‌است و هر فردی با هر بضاعت مالی و امکاناتی که دارد می‌تواند در این همدلی شرکت کند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران، ادامه داد: عواید این گلریزان و مشارکت مردمی صرف خرید جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، اشتغال زنان سرپرست خانوار، تهیه بسته معیشتی و اطعام نیازمندان، برگزاری جشن تکلیف برای کودکان بی‌بضاعت، آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و آبرسانی به مناطق محروم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این گلریزان با این رویکرد و تعریف، اولین سال است که برگزار می‌شود و ما تصمیم گرفتیم در روز برگزاری مراسم در مسیر مسجد مقدس جمکران چندین موکب نیز راه‌اندازی کنیم، تصریح کرد: افرادی که نتوانستند به هر طریقی در این برنامه حضور پیدا کنند و قصد کمک و شرکت در این همدلی را داشتند می‌توانند با ارتباط از طریق کد دستوری (*۷۸۰*۳۱۳#) در این اتفاق بزرگ خیرخواهانه مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام

برچسب ها : مسجد مقدس جمکران مام زمان(عج) اشتغال زنان سرپرست خانوار