شماره خبر : 27109
منتشر شده در مورخ : ۱۵ آبان ۱۴۰۲
ساعت : 9:6
حماس خواستار تشکیل کمیته بین المللی برای بازدید از بیمارستان‌هادر غزه شد

حماس خواستار تشکیل کمیته بین المللی برای بازدید از بیمارستان‌هادر غزه شد

 

جنبش حماس در واکنش به ادعا‌های رژیم صهیونیستی درباره تونل‌های مقاومت در زیر بیمارستان‌های غزه، خواستار تشکیل کمیته بین‌المللی در این خصوص شد.

 جنبش حماس از دبیر کل سازمان ملل متحد خواست تا کمیته بین‌المللی برای بازدید بیمارستان‌ها و تحقیق درباره ادعا‌های کذب رژیم صهیونیستی، تشکیل شود. 

به گزارش شبکه الجزیره، «خلیل الحیه» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که رژیم اشغالگر با نشر اکاذیب به دنبال طولانی کردن زمان قتل عام فلسطینیان غزه است. رژیم اشغالگر برای کوچاندن ملت فلسطین از سرزمین خود تلاش می‌کند، اما شکست خواهد خورد.

 الحیه گفت که رژیم اشغالگر به دلیل شکست در برابر مقاومت، به کشتار غیرنظامیان روی آورده است. بیمارستان‌ها و پناهگاه‌ها به روی همه رسانه‌ها باز است تا دروغ بودن ادعا‌های رژیم اشغالگر را ببینند. 

این عضو حماس همچنین گفت که رژیم صهیونیستی به منظور مقدمه‌چینی برای ارتکاب جنایت بزرگ، به نشر اکاذیب روی آورده است. دولت آمریکا به رژیم اشغالگر برای ارتکاب این جنایت‌ها چراغ سبز نشان داده است.

پزشکان رژیم صهیونیستی در خواسته‌ای وقیحانه، از سرویس‌های امنیتی و ارتش رژیم اشغالگر خواستند تا بیمارستان‌های غزه را هدف قرار دهند.

این درخواست وقیحانه در حالی از سوی پزشکان صهیونیست مطرح می‌شود که کشتار‌های اشغالگران امروز، برای سی‌ و یکمین روز متوالی ادامه یافته و بیش از ۹۷۰۰ شهید از جمله ۴۸۰۰ کودک بر جای گذاشته و قتل‌عام پرسنل پزشکان هم آمار شهدای کادردرمان را به بیش از ۱۵۰ نفر رسانده است.

«میا کیله» وزیر بهداشت فلسطین امروز در پیامی خطاب به جهانیان و سازمان‌های پزشکی بین‌المللی نوشت: ۳۰ روز کشتار کافی نیست؟ رژیم اشغالگر اسرائیل همچنان همه چیز را در نوار غزه مورد هدف قرار می‌دهد؛ با جنایات آن مخالفت کنید.

«سلامه معروف»، مدیر دفتر رسانه‌ای دولت در غزه امروز، نسبت به قصد عمدی اشغالگران برای هدف قرار دادن بیمارستان‌های بیشتری در ساعات آینده هشدار داده و خواستار مداخله فوری برای رساندن سوخت به بیمارستان‌ها به منظور نجات جان مردم شد.

«اشرف القدره»، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه هم گفت: رژیم صهیونیستی طی ساعات گذشته ۱۰ قتل‌عام بزرگ انجام داده است؛ در این حملات ۲۳۱ شهید به شهادت رسیدند. تعداد کشتار‌هایی که رژیم صهیونیستی عمداً علیه خانواده‌ها در نوار غزه انجام داد به ۱۰۰۶ قتل عام رسیده است.


باشگاه خبرنگاران جوان  بین‌الملل  خاورمیانه

برچسب ها : رژیم صهیونیستی بیمارستان غزه نوار غزه