شماره خبر : 27137
منتشر شده در مورخ : ۱۵ آبان ۱۴۰۲
ساعت : 14:9
در دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی/ السودانی: تمام تلاش عراق توقف بمباران غزه و کمک‌رسانی به آن است

در دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی/ السودانی: تمام تلاش عراق توقف بمباران غزه و کمک‌رسانی به آن است

 

نخست‌وزیر عراق در دیدار با مقام معظم رهبری ضمن تاکید بر این که تمام تلاش عراق، در وهله اول، توقف بمباران‌ها و در مرحله بعد، ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به مردم غزه است گفت که عراق برای گسترش روابط با ایران و اجرایی شدن توافق‌ها اراده جدی دارد.

به گزارش ایسنا، «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق امروز در دیدار با «حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای» مقام معظم رهبری که با حضور رییس جمهوری ایران انجام شد، ضمن ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی، عملیات «طوفان‌الاقصی» را یک عملیات قهرمانانه و موجب خوشحالی همه آزادگان جهان دانست و افزود: در کنار این خوشحالی، همه ما از کشتار وحشیانه در غزه که یک انتقام جمعی از مردم این منطقه کوچک است، به شدت اندوهگین هستیم.
نخست وزیر عراق خاطرنشان کرد: دولت و ملت عراق و همچنین جریان‌های سیاسی داخلی، در قضیه غزه در صف اول حمایت از مردم مظلوم این منطقه هستند و دولت عراق تلاش‌های سیاسی گسترده‌ای را برای توقف جنایت‌ها در غزه انجام داده است.

مقام معظم رهبری با قدردانی از مواضع خوب و قوی دولت و ملت عراق در حمایت از مرده غزه، بر لزوم افزایش فشارهای سیاسی دنیای اسلام به آمریکا و رژیم صهیونیستی برای توقف کشتار مردم غزه تاکید کردند و گفتند: کشور عراق به عنوان یک کشور مهم در منطقه، می‌تواند در این زمینه نقش ویژه‌ای داشته باشد و یک خط جدید را در دنیای عرب و جهان اسلام به‌ وجود بیاورد.

ایشان با اشاره به اوضاع رقت بار غزه و جریحه‌دار شدن دل‌های همه انسان‌های آزاده از این جنایات و قساوت‌ها خاطرنشان کردند: از همان روزهای اولِ حملات رژیم صهیونیستی تمام قرائن و شواهد نشان دهنده دخالت مستقیم آمریکایی‌ها در اداره جنگ است و هرچه از این جنگ می‌گذرد، دلایل نقش مستقیم آمریکا در هدایت جنایت‌های رژیم صهیونیستی قوی‌تر و پررنگ‌تر می‌شوند. 

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: اگر کمک‌های تسلیحاتی و سیاسی آمریکا نباشد، کار برای رژیم صهیونیستی قابل ادامه دادن نخواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: آمریکایی‌ها، حقا و انصافا، شریک جرم صهیونیست‌ها در جنایات غزه هستند.

ایشان تاکید کردند: به‌رغم همه کشتاری که در غزه انجام می‌شود، رژیم صهیونیستی تا الان شکست خورده واقعی در این ماجرا است زیرا نتوانسته‌ آبروی از دست رفته خود را بازگرداند و در آینده هم قادر به این کار نخواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی لزوم تلاش همه جانبه برای افزایش فشارهای سیاسی به آمریکا و رژیم صهیونیستی به منظور توقف بمباران‌ها در غزه را مورد تاکید قرار دادند و گفتند: جمهوری اسلامی ایران و عراق با هماهنگی یکدیگر می‌توانند در این زمینه نقش آفرین و تاثیرگذار باشند.

السودانی همچنین در این دیدار، با انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر در قبال این جنایت‌ها تاکید کرد: تمام تلاش ما در وهله اول توقف بمباران‌ها و در مرحله بعد، ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به مردم غزه است و در مذاکرات خود با رئیس جمهوری اسلامی ایران در این زمینه هماهنگی‌های لازم انجام شد.
نخست وزیر عراق همچنین بر اراده جدی دولت این کشور برای گسترش روابط با ایران و اجرایی شدن توافق‌ها تاکید کرد.

 

برچسب ها : اسراييل رژيم صهيونيستی جنگ غزه مقام معظم رهبری