شماره خبر : 27258
منتشر شده در مورخ : ۲۰ آبان ۱۴۰۲
ساعت : 12:13
معاون متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد: اجرای برنامه‌های حمایتی در مدارس دولتی و شبانه‌روزی خوزستان

معاون متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد: اجرای برنامه‌های حمایتی در مدارس دولتی و شبانه‌روزی خوزستان

 

 معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از اختصاص منابع و برگزاری کلاس‌های فوق برنامه برای اجرای برنامه‌های حمایتی ویژه مدارس دولتی و شبانه‌روزی در سال تحصیلی جاری خبر داد.

امین برملا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت توجه به مدارس دولتی، اظهار کرد: سال گذشته توجه ویژه‌ای به مدارس دولتی در خوزستان شد و خوشبختانه در کنکور سراسری نیز اتفاق خوبی رقم خورد و بسیاری از این مدارس برای اولین بار قبولی پزشکی داشتند و تعداد زیادی از دانش‌آموزان وارد دانشگاه فرهنگیان شدند.

وی ادامه داد: امسال نیز با تزریق منابع و برگزاری کلاس‌های فوق برنامه و تحت پوشش قرار دادن مدارس دولتی توسط برخی مدارس خاص و با اجرای برنامه‌های کیفی، توجه ویژه‌ای به مدارس دولتی می‌شود.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به یکی از طرح‌های حمایتی مدارس دولتی، گفت: طرح حامیان مدارس دولتی(حمد) در این خصوص اجرا خواهد شد. در این طرح، مدارس دولتی از نظر آموزشی و محتوایی توسط مدارس خاص حمایت خواهند شد، به این ترتیب که دبیران مدارس خاص برای دانش‌آموزان مدارس دولتی کلاس برگزار می‌کنند. همچنین پایگاه‌های مطالعاتی را در ایام نوروز در اختیار مدارس عادی قرار خواهند داد.

وی افزود: همچنین برای مدارس شبانه‌روزی، طرح استفاده از آموزش آنلاین مدرسه ماندگار البرز اجرا خواهد شد. مدرسه ماندگار البرز یکی از مدارس بنام کشور است که دبیران بسیار توانمند و با تجربه‌ای دارد و در قالب این طرح، کلاس‌های فوق برنامه آنلاین توسط معلمان این مدرسه برای دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی برگزار می‌شود. 

 

برچسب ها : مدارس شبانه‌روزی مدارس دولتی آموزش و پرورش خوزستان