شماره خبر : 27305
منتشر شده در مورخ : ۲۱ آبان ۱۴۰۲
ساعت : 12:23
تاکید استاندار خوزستان بر تعطیلی مدارس در صورت تداوم آلودگی

تاکید استاندار خوزستان بر تعطیلی مدارس در صورت تداوم آلودگی

 

استاندار خوزستان : در فضای مجازی آماری که در خصوص آلودگی هوا منتشر می‌شود مربوط به یک زمان کوتاه است و مستمر نیست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما استان خوزستان ، علی اکبر حسینی محراب اظهار داشت: دستگاه‌های متولی گزارشاتی در خصوص وضعیت هوا ارائه دادند و نیز تجزیه تحلیل در خصوص آلودگی هوا صورت گرفت.

وی افزود: یکی از مهمترین دلایل آلودگی هوا سکون هوا است که موجب عدم جابه‌جایی آلاینده‌ها می‌شود.

حسینی محراب ادامه داد: مواردی همچون آتش زدن نیشکر، آتش‌سوزی‌هایی که در بخش عراقی تالاب هورالعظیم بوده، فعالیت فلرهای نفتی و همچنین صنایع آلاینده عوامل موثر در آلودگی هوا است که مورد بحث قرار گرفت.

استاندار خوزستان عنوان کرد: بنا شد جهت کاهش آلودگی هوا نیشکر در ایامی که هوا در شرایط سکون است اقدام به آتش زدن مزارع خود نکند.‌

وی گفت: البته با توجه به بارندگی‌هایی که در پیش داریم برخی کشاورزان نیز برای آماده‌سازی اراضی خود مبادرت به آتش زدن زمین‌ها کرده‌اند که این امر نیز یکی از عوامل افزایش آلودگی هوا به شمار می‌رود.

استاندار خوزستان بیان کرد: ارقامی که در مورد آلودگی هوا مطرح شد به شاخص‌ها نزدیک بود که تنها در برخی ساعات روز عارض می‌شود و استمرار ندارد.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی آماری که منتشر می‌شود مربوط به یک زمان کوتاه است و مستمر نیست، خاطرنشان کرد: به خانواده‌ها این اطمینان را می‌دهیم که در صورتی که شاخص آلایندگی افزایش یابد تصمیمات و تمهیدات متناسب با آن جهت حفظ سلامتی دانش‌آموزان و همچنین شهروندان اتخاذ خواهد شد. 

برچسب ها : استاندار خوزستان آلودگی هوا تعطیلی مدارس