شماره خبر : 27336
منتشر شده در مورخ : ۲۲ آبان ۱۴۰۲
ساعت : 12:15
۲ روستا در خوزستان به اینترنت پرسرعت متصل شدند

۲ روستا در خوزستان به اینترنت پرسرعت متصل شدند

 

مدیر مخابرات منطقه خوزستان از تحت پوشش قرار گرفتن ۲ روستای استان از اینترنت پرسرعت خبر داد و گفت: اجرای پروژه توسعه و ارتقای ارتباطات سیار در روستاهای استان ادامه دارد.

رحیم فلاح‌زاده در گفت و گو با ایسنا، در خصوص ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به روستاها خوزستان اظهار کرد: با نصب و راه‌اندازی تکنولوژی نسل چهار بر دکل همراه اول، روستای جنگه واقع در شهرستان شهرستان ایذه تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول قرار گرفت و مشترکان در این روستا از دیتای همراه با سرعت و کیفیت بالاتر بهره‌مند شدند.

وی افزود: هم‌چنین با نصب و راه‌اندازی تکنولوژی نسل سه بر روی دکل همراه اول، روستای هدام ۲ از توابع بخش مرکزی شوشتر زیر پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول قرار گرفت.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت: این اقدام به منظور بهره‌مندی روستائیان از خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات، با توسعه زیرساخت‌ها و فراهم کردن بستر ارتقای شبکه ارتباطی همراه، در روستاهای استان خوزستان در حال اجرایی شدن است.

فلاح‌زاده با بیان این‌که اجرای پروژه توسعه و ارتقای ارتباطات سیار در روستاهای استان ادامه دارد، عنوان کرد: پس از به روزرسانی و وارد مدار شدن این سایت‌ها در شبکه ارتباطی همراه اول، این روستاها، جاده مواصلاتی و مناطق نزدیک آن‌ها که پیش از این فقط تحت پوشش تلفن همراه قرار داشت، دارای اینترنت پرسرعت همراه اول با کیفیت مطلوب شدند.

وی ادامه داد: هم‌چنین مشترکان می‌توانند در این مناطق خدمات دولت الکترونیک و تبادل اطلاعات دیتایی صوت و تصویر را با سرعت‌ بالا تجربه ‌کنند.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان خاطرنشان کرد: کاهش شکاف دیجیتالی، اجرای عدالت ارتباطی و دسترسی به خدمات مبتنی بر شبکه اطلاعات ملی از اهم اهداف اجرای پروژه ارتقای شبکه ارتباطی همراه در مناطق روستایی است.

 

برچسب ها : اینترنت پرسرعت مدیر مخابرات منطقه خوزستان شبکه ملی اطلاعات