شماره خبر : 27469
منتشر شده در مورخ : ۲۷ آبان ۱۴۰۲
ساعت : 14:28
هشدار هواشناسی خوزستان نسبت به رگبار شدید باران و رعد و برق

هشدار هواشناسی خوزستان نسبت به رگبار شدید باران و رعد و برق

 

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به تقویت سامانه بارشی در ارتفاعات استان و رگبار شدید باران و رعد و برق از اواخر وقت یکشنبه هفته جاری هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه آمده است: پیرو هشدار نارنجی روز جمعه مبنی بر ورود سامانه بارشی فراگیر و با تاکید بر اعتبار آن، تقویت سامانه بارشی در ارتفاعات استان از اواخر وقت یکشنبه تا اواسط وقت سه شنبه هفته جاری پیش‌بینی می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: رگبار شدید باران و رعد و برق، وزش باد متوسط تا شدید و تندباد لحظه‌ای، ریزش تگرگ در برخی از مناطق و بارش برف در ارتفاعات استان قابل انتظار است.

منطقه اثر این سامانه همه مناطق استان به ویژه مناطق شمالی و شرقی و ارتفاعات شامل اندیکا، سردشت و شهیون دزفول،حسینیه و بیدروبه اندیمشک، شمال لالی، شمال شرق مسجدسلیمان، باغملک،صیدون، بهبهان و سردشت زیدون است.

بر اساس هشدار سطح نارنجی دیروز جمعه، سامانه بارشی فعال و فراگیر از اواخر یکشنبه تا اواسط سه شنبه وارد استان می‌شود که رگبار و رعد و برق، تندبادهای لحظه‌ای، بارش تگرگ در مناطق مستعد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

سامانه بارشی اخیر که از روز چهارشنبه تا جمعه هفته گذشته بر خوزستان حاکم بود بیشترین میزان بارش در شوش با ۴۷.۵ میلیمتر ثبت شد و میزان بارش در ایستگاه اهواز ۲۷.۸ میلیمتر بوده است.

برچسب ها : رعد و برق بارش باران خوزستان اهواز سازمان هواشناسی