شماره خبر : 27590
منتشر شده در مورخ : ۱ آذر ۱۴۰۲
ساعت : 11:9
بهسازی مزار بیش از یکهزار شهید در خوزستان

بهسازی مزار بیش از یکهزار شهید در خوزستان

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان از بهسازی مزار یکهزار و ۶۶۰ شهید در استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما استان خوزستان، حسن نورانی با بیان اینکه تکریم و سرکشی از خانواده شهدا و همچنین برگزاری یادواره‌های شهدا یک وظیفه همگانی است و همه دستگاه‌ها باید در این زمینه ورود کنند، گفت: وظیفه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تنها مربوط به بنیاد شهید نیست و دیگر دستگاه‌ها و نهاد‌ها باید در این خصوص فعالیت داشته باشند.
وی افزود: ساماندهی مزار شهدا امری مهم و ضروری است که باید در خوزستان به یک نهضت تبدیل شود.
نورانی با بیان اینکه با توجه به گذشت ۴۰ سال از دفاع مقدس باید مزار شهدا به خصوص شهدای روستا‌های استان، مرمت و بازسازی شوند، ادامه داد: درحال حاضر ۷ پیمانکار با اعتباری حدود ۲۷۰ میلیارد ریال کار ساماندهی مزار شهدا را انجام می‌دهند و تاکنون یکهزار و ۶۶۰ مزار شهید بهسازی شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان با ابراز ناراحتی از برخی ارگان‌ها و شرکت‌ها در خصوص استخدام نکردن ایثارگران، گفت: بر اساس قانون ۳۰ درصد از آزمون‌های استخدامی مربوط به ایثارگران است که برخی ارگان‌ها و شرکت‌ها این قانون را به درستی انجام نمی‌دهند.
وی اضافه کرد: بر اساس قانون، دستگاه‌های اجرایی خوزستن باید یک درصد از بودجه جاری خود را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هزینه کنند.
نورانی می‌گوید: با برنامه ریزی صورت گرفته، ۴۰ درصد از یک درصد بودجه اختصاص یافته از سوی دستگاه‌ها در بحث تولید فیلم و مستند هزینه می‌شود، همچنین ۲۰ درصد در زمینه برگزاری یادواره شهدا، ۲۰ درصد در بحث فضای شهری و ۲۰ درصد برای تکریم از خانواده شهدا در نظر گرفته خواهد شد.
استان خوزستان ۲۴ هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
 

 

برچسب ها : شهید بهسازی شهدا در خوزستان خوزستان