شماره خبر : 27622
منتشر شده در مورخ : ۳ آذر ۱۴۰۲
ساعت : 10:23
رییس بنیاد مسکن خبرداد: تخصیص ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی روستاهای خوزستان

رییس بنیاد مسکن خبرداد: تخصیص ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی روستاهای خوزستان


ایسنا/خوزستان رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تخصیص یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به روستاهای خوزستان خبر داد و گفت: همه این اعتبار به منظور بهسازی روستاهای استان جذب شده است.
غلامرضا صالحی امروز، ۲ آذرماه در حاشیه بازدید از روستاهای اهواز، کارون و باوی اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه عمران و آبادانی روستاهای استان انجام شده است و مشارکت خوبی میان دهیاری‌ها و مجموعه بنیاد مسکن وجود دارد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: با توجه به این مشارکت خوب، کارهایی برای زیرسازی و آسفالت و بهسازی روستاها انجام شده است و بنیاد مسکن نیز در همه این پروژه‌ها حضور دارد.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در سال ۱۴۰۱ از دو هزار و ۲۲۴ روستای بالای ۲۰ خانوار به ۸۵۰ روستا اعتبارات بهسازی تخصیص داده شد و عملیات اجرایی این طرح‌ها در حال اجرا است و این پروژه‌ها در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.
صالحی ادامه داد: به روستاهای خوزستان یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که ۱۰۰ درصد آن توسط استان جذب شده است.
وی افزود: شاخص برخورداری روستاهای خوزستان در وضعیت خوبی است و در ۶۸ درصد از روستاهای استان بهسازی طرح هادی آن‌ها انجام شده است.
صالحی عنوان کرد: مشکلاتی در بحث تامین زمین در برخی روستاهای خوزستان وجود دارد که با توجه به سیاست‌های جدید در سال ۱۴۰۳ در اولویت بازنگری قرار گرفته‌اند و بعد از بازنگری طرح هادی این روستاها، زمین مورد نیاز جوانان فاقد مسکن در این روستاها تامین می‌شود.
 
 

 

برچسب ها : بنیاد مسکن بهسازی روستایی خوزستان