شماره خبر : 5532
منتشر شده در مورخ : ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
ساعت : 19:45
راوی گفت: مراکز بهداشت مجاز به واکسیناسیون افراد زیر 18 سال نیستند

راوی گفت: مراکز بهداشت مجاز به واکسیناسیون افراد زیر 18 سال نیستند


بعد از آن همه انتقاد که از دولت سابق به خاطر سلب اعتماد در جامعه شد،قرار بر این بود که در این دولت اعتماد سازی شود،یعنی نه قولی و حرفی توسط مقامات و مدیران مطرح شود که از عهده آن بر نیایند، نه مطلبی بدون مطالعه بیان کنند که بعد ناگزیر به تکذیب آن باشند.
از جمله انتظار نبود وزیر بهداشت در این مقطع حساس و بحرانی ناشی از طغیان و کشتار کرونا حرف حساب نشده ای بزند که حتی زیر مجموعه وزیر هم ناچار به تکذیب آن شوند.
ایشان ظاهراً اعلام کرده بوند که واکسیناسیون زیر 18 ساله ها هم انجام خواهد شد که اصلاً چنین موضوعی صحت ندارد و هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده و تا وقتی موضوع قطعی نشده هیچ کس حتی از مجموعه بهداشت حق ندارد خانواده ها را توصیه به تزریق واکسن فرزندانشان با سنین زیر 18 سال بکند.
دکتر ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، در پاسخ به سوال مجری گفتگوی ویژه خبر ساعت 23 شبکه استان که پرسید با توجه به اینکه وزیر بهداشت درخصوص واکسیناسیون 12 سال به بالا خبری داده بود که بعد رد شد، شما در این مورد چه توصیه ای و خبری دارید گفت: از روز سه شنبه مراکز بهداشت مجاز به واکسیناسیون دانش آموزان سال آخر دبیرستان هستند و تزریق واکسن زیر این سن مجاز نیست.
وی از خانواده ها درخواست کرد با توجه به اینکه50 درصد مردم استان واکسن زدهاند، همدیگر را تشویق به دریافت واکسن افراد با سن بالای 18 سال کنند تا در ردیف استان های موفق در واکسیناسیون درآئیم.
بنابراین دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی فصل الخطاب در عملیات واکسیناسیون است و عدول از این دستور عواقب خواهد داشت.
جمع آوری سلاح های غیرمجاز نیازمند مدیران قوی و همکاری با نیروی انتظامی است
سردار رضائیان جانشین فرمانده انتظامی کشور گفته: <نخستین مشکل خوزستان وجود سلاحهای غیرمجاز است زیرا این سلاحها موجب وقوع جرم‌های متعهد از جمله قتل ها و درگیری‌های مسلحانه و بعضاً سرقت مسلحانه می شود. وی این را هم گفته که نیروی انتظامی آمادگی جمع آوری سلاح های غیر مجاز را دارد.>
این گفته سردار رضائی کاملاً درست است و وجود سلاح های غیر مجاز، از عوامل اصلی ناامنی در استان بوده و هست. مسلماً در قضیه جمعآوری  این سلاحها نباید فقط از نیروی انتظامی انتظار اقدام داشت بلکه سایر مقامات و نهادهای مسئول استان هم باید در این مورد از خود قاطعیت نشان بدهند. 
در شماره گذشته همین ستون، راوی مستنداً عنوان کردکه یکی از وظایف فرماندار هر شهرستان اقدام برای جمع آوری سلاح های غیر مجاز است. غیر از فرماندار، معاون امنیتی استاندار و شورای تامین استان و به خصوص دادگستری در مبارزه و مقابله با دارندگان سلاحهای غیرمجاز نقش دارند که انتظار می رود با هماهنگی و همکاری ارگانها و مسئولان مرتبط با موضوع، مساله مهم خلع سلاح در  استان حل شود.
بدیهی است هرچه مسئولان ذیربط در رفع مشکل جمع آوری سلاح های غیر مجاز قدرتمند و مدیریت قوی داشته باشند، زودتر میتوانیم شاهد حل این مساله خطیر باشیم و به قول استاندار بیش از این نمی توانیم مردم خوزستان را معطل ساختارهای ناکارآمد و مدیریتهای ضعیف کنیم.
ما صنعت خودرو نداریم،تولید خودرو داریم
یک عضو کمیسیون صنایع مجلس معتقد است همانطور که برای تامین مرغ و گوشت کمبودمان را با واردات جبران می کنیم، در باره خودرو هم باید کمبودمان را از خارج تامین کنیم.
به گفته < سیاهکلی> برای ثبات در بازار خودرو نیاز به سالی دو میلیون خودرو داریم و از این تعداد سالی یک میلیون و 300 هزار خودرو کم داریم.
وی همچنین معتقد است خودروسازان ایرانی لوس شده اند و ما صنعت خودرو نداریم،تولید خودرو داریم. سیاهکلی این را هم گفته که بعضی از خودروهایی که در داخل ساخته می شوند فقط چهار تا چرخ است و ظلم است به مردم که آنها را مجبور به خرید خودروی بی کیفیت کنیم.
خدا پدر این عضو کمیسیون صنایع مجلس را بیامرزد که به هر دلیل محافظه کاری و مصلحت اندیشی را کنار گذاشته و یک حقیقت را آشکار و واضح بیان داشته و امیدواریم از این دست نمایندگان بیشتر داشته باشیم.
کارایی نگهبان خیابان، بیشتر و بهتر از نگهبان محله است  ‌
با توجه به اینکه نگهبان محله کارایی خود را از دست داده و سرقت منازل،خودرو و غیره علاوه بر شب، روز هم اتفاق میافتد، پیشنهاد می شود، نگهبان خیابان داشته باشیم تا اگر یک خودرو را جلوی منزل یا مکان عمومی پارک کنند،در یک چشم به هم زدن وسایل داخل خودرو مثل پخش و لوازم دیگر سرقت نشود یا مزاحمت ها و ضرر و زیان هایی مانند قاپیدن گوشی برای اهالی خیابان پیش نیاید. صاحبان منازل هم به این ترتیب حاضر خواهند بود به جای اینکه منازل خود را به صورت دژ درآورند، هزینه ای بابت حضور نگهبان خیابان بپردازند. لطفاً ببینید شدنی است؟
 

برچسب ها : دكتر ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز واكسیناسیون