شماره خبر : 6354
منتشر شده در مورخ : ۱۴ آذر ۱۴۰۰
ساعت : 22:11
راوی گفت:  چطور سرقت از تاسیسات شهری به راحتی انجام می شود؟

راوی گفت:  چطور سرقت از تاسیسات شهری به راحتی انجام می شود؟


 بستن پل ششم به دلیل سرقت قطعاتی از سازه پل،   ترافیک بخش مهمی از شهر اهواز را مختل کرده،  به ویژه اینکه بسیاری از ترددها مربوط به خودروهای سنگین است. 
البته این تنها سرقت از این نوع نیست و پیش از این هم برای برخی از پل های دیگر چنین اتفاقی رخ داده اما مردم در جریان دستگیری و مجازات سارقین قرار نگرفته اند.
موضوع اینست که سرقت سازه های پل یا تیر برق فلزی روی یک پل و سرقت های نظیر آن به آسانی و بدون تجهیزات و صرف وقت امکان ندارد و عجیب است که سارقین با خیال راحت بیایند و هر جا که اراده کنند دست به چنین سرقت هایی بزنند و این طور که پلیس اعلام کرده اگر مربوط به اسفند ماه گذشته است چطور تا حالا فقط یک سارق دستگیر و از او یک موتورسیکلت نصیب پلیس شده،  پس بقیه چه شده اند و چرا اطلاع رسانی دقیقی نمی شود¿ 
 ضمناً نصب این همه دوربین در شهر به خاطر امنیت مردم و حفاظت از تاسیسات شهری است که قاعدتاً باید جواب بدهند و برخورد و مقابله با دزدان بطور جدی انجام شود. البته به منظور بازگشایی پل فولاد،  روز شنبه نشستی در فرمانداری اهواز با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد که امید است تصمیم های جدی برای رفع مشکل ترافیکی بوجود آمده گرفته شود و رفع نقص از سازه پل با کمک گرفتن از برخی شرکت های بزرگ و صنایع در اهواز،  در کمترین زمان ممکن انجام و تردد از روی پل برقرار شود.
نکته دیگری که در این مورد گفتنی است،  این است که چرا با وجود ایجاد گره ترافیکی ناشی از بسته شدن پل ششم،  ماموری در جاده کوت عبدا... به ترافیک آنجا سر و سامان نمی دهد در حالی که مرتب تصادف می شود و پیشنهاد می شود یکی دو مامور از تیمی که هر روز در کیان پارس مستقر می شود،  به این نقطه اعزام و تردد خودروها را که بدجوری گره می خورند،  کنترل کنند.  ‌
ایجاد بازار جمعه با بستن جاده چه معنی دارد ؟ 
همچنین از رئیس راهنمایی و رانندگی اهواز انتظار می رود روز جمعه سری به جاده مجاور بهشت آباد در جاده کوت عبدا... بزند و هرج و مرج ناشی از برپایی بازار جمعه درست در اتوبان را از نزدیک ببیند و چاره جوئی کند.
آخر در کجای ایران یک جاده توسط دستفروشان بسته می شود که این ابتکار آزار دهنده در اهواز انجام می شود¿توقف خودروهای حامل میوه هم در جاده‌هایی مثل گلستان و خیابان کارگر روز به روز بیشتر مشکل ساز می شود و معلوم نیست چرا مسئولین از رفع این مشکل هم عاجز هستند.
استعفای استاندار تکذیب شد
در دو سه روز گذشته شایعاتی مبنی بر استعفای استاندار خوزستان در برخی سایت ها منتشر شده بود و علت آن را هم فشار نمایندگان برای برخی انتصابات عنوان کرده بودند، حالا روابط عمومی استانداری در اطلاعیه ای این خبر را تکذیب و خلاف واقع دانسته است.
در اطلاعیه استانداری آمده است که <استاندار خوزستان در این مسئولیت به کار خود ادامه می دهد و از شهروندان دعوت شده اخبار موثق را از منابع رسمی دریافت کنند.  ‌
استاندار خوزستان هم در باره خبر استعفای خود در فضای مجازی گفته : هر چه ما به سمت حل مشکلات برویم و فضای استان آرام باشد،  این امر به مذاق بعضی ها خوش نمی آید و سعی می کنند با اهداف خاصی فضای استان را ملتهب کنند که ممکن است اغراض خاصی از این کار داشته باشند اما خبرهای کذب بر فعالیت خادمین مردم تاثیر نخواهد داشت.
خلیلیان حل مشکلات کارگری، رسیدگی به خواست‌های کارگران شهرداریها و بهره برداری از طرحهای عمرانی را از اهم اقدامات انجام شده در استان دانست.
معاون جدید سیاسی اجتماعی استانداری،  نیامده،  رفت !
انتصابات در استان عجب حکایتی شده! تا حالا سابقه ندارد حکم یک معاون استاندار صادر بشود و آن وقت روزی که قرار است معارفه شود،  حکم لغو شود. به این ترتیب نجاتی که قرار بود جایش را به حجت ا... دهدشت به عنوان معاون سیاسی و اجتماعی استاندار بدهد،  ماندنی شد و روز شنبه به دستور استاندار به شوشتر رفت و فرماندار جدید این شهرستان را معرفی کرد.  ‌
در این معارفه،  حجت ا... دهدشتی به عنوان سرپرست فرمانداری شوشتر معرفی و از خدمات آقای پنبه دانه پور فرماندار سابق قدردانی شد.
استفاده از سوخت مخرب و زیانبار مازوت با مجوز سازمان حفاظت از محیط زیست
شوربختانه،  هر اتفاقی که رخ بدهد،  به زیان خوزستان و خوزستانی تمام می شود،  حتی اگر این اتفاق مربوط به مسائل و تغییرات جوی و فصلی باشد. قضیه از این قرار است که با بالا گرفتن مصرف گاز در استان های سرد سیر،  با مجوز سازمان حفاظت از محیط زیست،برخی نیروگاهها از جمله در اهواز،  استفاده از مازوت را شروع کردند و هوای اهواز را از آنچه بود،  آلوده تر کردند.  ‌
به گفته مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان استفاده از مازوت به دلیل وجود گوگرد در آن موجب آلودگی هوا می شود اما با توجه به ضرورت،  به نیروگاه رامین اجازه داده شده که از آن استفاده کند،  این در حالی است که فیلتر هم برای کاهش آلودگی نصب نشده و الزام به این کار ضرورت دارد.
می دانیم که مازوت نوعی نفت کوره با کیفیت بسیار پائین است که به نفت کثیف معروف است و از ترکیب‌های نفت خام به شمار می رود که حاصل تقطیر جزء به جزء آن به هنگام پالایش نفت خام است و بعد از تبخیر بنزین و سایر فرآورده های سبک تر،  از نفت خام بدست می آید.
اثر مخرب استفاده از مازوت به عنوان سوخت بر سلامت مردم به اثبات رسیده ضمن اینکه در تخریب طبیعت و ایجاد باران های اسیدی هم نقش دارد.
 

برچسب ها : سرقت تاسیسات شهری محیط زیست