شماره خبر : 6416
منتشر شده در مورخ : ۱۷ آذر ۱۴۰۰
ساعت : 10:47
از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ ایجاد ۱۴ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در خوزستان هدفگذاری شده است

از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ ایجاد ۱۴ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در خوزستان هدفگذاری شده است

 

 رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: برنامه امسال برای ایجاد اشتغال مددجویان این نهاد حمایتی در خوزستان، ایجاد ۱۴ هزار و ۵۰۰ شغل است.

مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از  یک واحد تولیدی بلدرچین در شهرستان شادگان بیان کرد: برای ایجاد این تعداد شغل در خوزستان، پنج هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در نظرگرفته شده است.

وی گفت: یکی از طرح های مهم کمیته امداد امام خمینی(ره)، راهبری شغلی است که در ۲ سال گذشته توفیقات بسیار خوبی را در بحث اشتغالزایی مددجویان کسب کردیم.
بختیاری ادامه داد: در خوزستان پارسال ۱۰ هزار و ۹۰۰ شغل با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال در قالب طرح راهبری شغلی ایجاد شد.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه استقبال خوبی از  طرح راهبری شغلی انجام گرفته است افزود: یکی از اهداف این کمیته، توانمندسازی مددجویان است که ولی نعمت این نهاد حمایتی هستند.

وی بیان کرد: در شورای اشتغال کشور ماموریت بزرگی به کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ایجاد اشتغال داده شده است.
مرکز پرورش بلدرچین در شهرستان شادگان از طرح‌های راهبری شغلی کمیته امداد امام (ره) خوزستان است که ۲۹ مددجو در آن مشغول به کار شده‌اند.
بازاریابی از دیگر مواردی است که در طرح راهبری شغلی مد نظر است تا دغدغه توزیع کالاهای تولیدی مددجویان وجود نداشته باشد.

بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) صبح چهارشنبه وارد خوزستان شد. بازدید از طرح‌های راهبری شغلی، افتتاح واحد مسکونی مددجویان، کلنگ زنی نخستین شهرک صنعتی امداد، افتتاح ساختمان اداری، بازدید از مناطق زلزله زده و منازل مددجویان اندیکا، شرکت در نشست شورای زکات خوزستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، بررسی وضعیت مددجویان زیرحمایت، و دیدار با کارکنان و مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از جمله برنامه‌های وی در سفر ۲ روزه به این استان اعلام شده است.

۱۳۰ هزار خانوار در خوزستان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.
منبع: ایرنا

برچسب ها : شادگان مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی