شماره خبر : 1944
منتشر شده در مورخ : ۵ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : 9:9
سردار سپهر مطرح کرد؛ لزوم اضافه شدن مهارت آموزی به قانون وظیفه عمومی/کمبود سرباز داریم

سردار سپهر مطرح کرد؛ لزوم اضافه شدن مهارت آموزی به قانون وظیفه عمومی/کمبود سرباز داریم


فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموز گفت: در نیروهای مسلح حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کمبود سرباز داریم که بار این کمبود را نیروی کادر و سربازان موجود تحمل می‌کنند.
به گزارش مهر، سردار محمد حسین سپهر فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی اظهار کرد: در شرایط فعلی یکی از مهمترین مسائل و دغدغه‌های خانواده‌های ایرانی مسائل اقتصادی و معیشتی است که مهمترین آن اشتغال جوانان است، بیش از ۱۰ سال است که مسئله اصلی کشور ما اشتغال است.
وی افزود: نیروهای مسلح هیچ وظیفه ذاتی برای مهارت، اشتغال، سازندگی، محرومیت زدایی و موضوعاتی از این دست ندارد اما فرمانده معظم کل قوا که حکم یک پدر دلسوز و یک مربی و مسئولی که همه ابعاد کشور را رصد می‌کند را دارند، فرمان دادند که از ظرفیت نیروهای مسلح برای کمک به دولت و دستگاه‌ها در همه عرصه‌ها استفاده شود.
سردار سپهر بیان کرد: در نیروهای مسلح حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کمبود سرباز داریم که بار این کمبود را نیروی کادر و سربازان موجود تحمل می‌کنند.
وی گفت: ما در توسعه مناطق دفاعی و امنیتی هر روز توفیقات بزرگی را خلق می‌کنیم که سرمایه آن نیروی انسانی است که بخش عمده آن را سرباز تأمین می‌کند.
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی گفت: مسئله امروز ما اشتغال و ازدواج و افزایش موالید است و دلیل کاهش سرباز، کاهش موالید به دلیل طرح غلط کنترل جمعیت است و باید جبران شود.
سپهر افزود: از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم که پای کار بیایند و در برنامه سال ۱۴۰۱ در برنامه پنج ساله هفتم که در حال نوشته شدن است قانون را به کمک هم تنظیم کنیم و مهارت آموزی و تسهیل گری اشتغال که یک تحول در سربازی است به قانون خدمت وظیفه عمومی اضافه کنیم.
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی گفت: قله کار ما کیفیت بخشی به آموزش‌ها و آموزش واقعی است تا نهضت کارآموزی و مهارت آموزی و اشتغال پذیری را در کشور جلو ببریم.
وی افزود: امروز مهمترین مسئله ما ایجاد نشاط در جامعه است و این مهم جز با فراهم کردن اشتغال امکان ندارد، ما می‌خواهیم از ظرفیت سربازان نخبه برای کارآفرینی در کشور استفاده کنیم. ما سربازانی را داریم قبل از سربازی کارآفرین بوده‌اند اما امروز کارآفرین تر هستند.
سپهر در پایان گفت: ان‌شاءا... جریان مهارت آموزی و اشتغال جوانان و سربازان را به یک گفتمان ملی تبدیل کنیم.
 

برچسب ها : محمدحسین سپهر مهارت آموزی سربازی