شماره خبر : 1958
منتشر شده در مورخ : ۶ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : 9:17
تمدید مهلت ثبت نام برای انتخابات نظام پزشکی تا ۷ خرداد ماه

تمدید مهلت ثبت نام برای انتخابات نظام پزشکی تا ۷ خرداد ماه

 

 

رئیس هیات مرکزی نظارت بر هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی از تمدید مهلت ثبت نام کاندیدها تا ساعت ۱۶ روز هفتم خرداد ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

دکتر عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی، گفت: در جلسه هیات مرکزی نظارت که با حضور همه اعضاء تشکیل شد، مصوب شد دستیاران گروه های مختلف پزشکی می توانند علاوه بر شرکت در انتخابات به عنوان انتخاب کننده، تحت عنوان انتخاب شونده یا نامزدی برای هیات مدیره های نظام پزشکی سراسر کشورهم ثبت نام کنند.

وی میزان استقبال برای ثبت نام جامعه پزشکی در انتخابات هشتمین دوره نظام پزشکی  را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در پاسخ به این استقبال و تماس های همکاران از سراسر کشور، اعضای هیات مرکزی نظارت به اتفاق آرا با تمدید دو روزه  ثبت نام تا ساعت ۱۶ مورخ ۱۴۰۰/۳/۷ موافقت کردند.

وی ادامه داد: با این مهلت دو روزه و همچنین موافقت با کاندیداتوری دستیاران برای ثبت نام به عنوان نامزد در هشتمین انتخابات نظام پزشکی امیدواریم استقبال نسبت به دوره های قبل  افزایش یابد.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی اظهار کرد: جهت رعایت دستورالعمل های بهداشتی با توجه به اینکه این دور از انتخابات در دوران همه گیری کرونا اتفاق می افتد، برای رعایت حال همکاران مصوب شد کسانی که مایلند نامزد شهرستانی بشوند اما فعلاً در آن شهرستان نیستند، در صورتی که شرایط ماده ٢٣ قانون نظام پزشکی از جمله دارا بودن حداقل سه سال سابقه عضویت در نظام پزشکی را دارا باشند، در هر شهرستانی که هستند به مراکز ثبت نام مراجعه و برای شهر مورد علاقه خود ثبت نام کنند. این موضوع دیروز به هیات های اجرایی ابلاغ شد و بنابراین منعی برای ثبت نام این افراد در اقصی نقاط ایران وجود ندارد.

روح الامینی در پاسخ به این سوال که آیا آنگونه که برای نامزد شدن، فرد می تواند به دفاتر ثبت نام در هر شهری مراجعه کند برای رای دادن هم همین اصل حاکم است، گفت: اگرچه برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی هر فردی می تواند در هر نقطه ای از ایران که هست با مراجعه به محل های ثبت نام برای شهر مورد علاقه خود به عنوان نامزد ثبت نام کند، اما هنگام رای دادن کسانی می توانند رای دهند که در همان شهر پروانه فعال دارند یا شاغل هستند.

رئیس هیات نظارت بر هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مراکز ثبت نام می توانند ابتدا به ساکن از ثبت نام فردی استنکاف کنند، گفت: طبق قانون کسانی که واجد شرایط نامزدی هستند می توانند در همه شهرستان ها  برای ثبت نام مراجعه کنند و هیچ یک از مراکز ثبت نام نمی توانند مانع این اقدام شوند.

وی همچنین گفت: تعیین صلاحیت متقاضیان تا ۱۴ تیر ماه ادامه داشته  و تبلیغات نیز از ۱۴ تیر ماه به مدت ١٠ روز تا صبح ۲۴ تیر ماه ادامه خواهد داشت.

روح الامینی همچنین گفت: همکاران می توانند به منظور ارتباط مستقیم با رئیس هیات مرکزی انتخابات هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی و ارسال گزارشات، شکایات، تخلفات، انتقادات و پیشنهادات از طریق شبکه های اجتماعی با شماره ۰۹۹۰۹۰۰۱۳۲۳ مکاتبه کنند.
ایسنا

برچسب ها : انتخابات نظام پزشکی هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی