شماره خبر : 25855
منتشر شده در مورخ : ۲ مهر ۱۴۰۲
ساعت : 10:37
درخشش مخترع خوزستانی در جهان

درخشش مخترع خوزستانی در جهان

 

مقام دوم مسابقات مخترعان جهان توسط حسن کاوسی بلوتکی از کارکنـان شرکت پیشگامـان فولاد جنوب در خوزستان کسب شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما استان خوزستان، دکتر حسن کاوسی بلوتکی رئیس طراحی مکانیک شرکت مهندسین مشاور پیشگامان فولاد جنوب از گروه فولاد خوزستان در سومین دوره مسابقات بین المللی اختراع و نوآوری ۲۰۲۳ ویژه اعضای INV در کشور سوئیس، موفق به کسب مقام دوم جهانی در "حوزه انرژی‌های تجدید پذیر" شد.

بنا به اعلام سایت فدراسیون بین المللی مخترعان IFIA این جشنواره ۲۹ لغایت ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ با حضور بیش از ۸۳۰ اختراع منتخب از ۳۶ کشور جهان از جمله ایران، آمریکا، کانادا، روسیه، چین، لهستان، مالزی، برزیل و ... توسط فدراسیون بین المللی مخترعان در سوئیس برگزار شد.

در این رویداد مطابق قوانین جشنواره، اعضای هیات داوران بین المللی فدراسیون جهانی در مدت ۳ روز به ارزیابی و بررسی طرح‌های ارسالی پرداختند.

معیار‌های اعضای هیات داوران بین المللی در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف و مهم هر اختراع و نوآوری نظیر بررسی میزان تقاضای عمومی، اقتصادی و مقرون به صرفه بودن، میزان سازگاری با محیط زیست و ... را شامل می‌شود.

فدراسیون "ایفیا" (IFIA) در سال ۱۹۶۸ در لندن انگلستان تأسیس شد و تحت نظارت سازمان ملل متحد به عنوان مقام ناظر سازمان مالکیت فکری ملل متحد WIPO، سازمان تجارت و توسعه ملل متحد UNCTAD و سازمان ثبت اختراعات اتحادیه اروپا EPO فعالیت می‌کند.

شایان ذکر است، حسن کاوسی بلوتکی دارنده دکترای رشته مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف، با کارنامه‌ای درخشان شامل: ۵ اختراع ثبت شده دارای تاییده از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی کشور و بیش از ۴۰ مقاله چاپ و ارائه شده در مجلات و کنفرانس‌های بین المللی، چاپ ۲ کتاب تخصصی در حوزه مکانیک و کسب ۵ رتبه برتر در جشنواره‌های بین المللی افتخار آفرینی کرده است.

شرکت مهندسین مشاور پیشگامان فولاد جنوب با برخورداری از مهندسان نخبه و تراز اول، همواره در حوزه‌های خدمات فنی و مهندسی، بوسازی و ارتقا بهـره وری در چرخه تولیـد فولاد، گام‌های موثری برداشته است و با حضور در رویداد‌های علمی و تکنولوژی در سطوح بین المللی موجب درخشش و کسب افتخارات متعدد برای گروه فولاد خوزستان این قطب بزرگ صنعت کشور بوده است.

برچسب ها : مخترع خوزستانی اختراع خوزستان حسن کاوسی بلوتکی