شماره خبر : 27220
منتشر شده در مورخ : ۱۸ آبان ۱۴۰۲
ساعت : 15:7
کمک ۶۰۰ میلیارد تومانی مردم به غزه

کمک ۶۰۰ میلیارد تومانی مردم به غزه

 

سردار پلارک گفت: در قیاس با سایر کشور‌ها در کمک رسانی به مردم غزه رکورد داشتیم و ۱۰ هزار تن کالای اساسی و مورد نیاز جمع‌آوری شده است.

سردار حسن پلارک رئیس ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت با تشکر از مردم عزیز ایران اسلامی که در همه صحنه‌ها برای کمک‌رسانی ورود کردند، گفت: این ستاد یک هفته بعد از جنگ در سطح ملی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و دستگاه‌های کمک رسان مانند هلال‌احمر، بنیاد مستضعفان، سازمان بسیج، موکب‌های اربعین و تشکل‌های خیریه تشکیل شده است.

وی افزود: برای هرکدام از این دستگاه‌ها تعیین ماموریت شده است. هماهنگی خوبی بین دستگاه‌ها هست و مردم در جریان باشند که هرکدام ازین نهاد‌های فوق‌الذکر اقدام به دریافت کمک کردند، اعتماد داشته باشند.

سردار پلارک با بیان اینکه مردم خارج از انتظار و فوق تصور کمک کردند، هرچند همچنان به کمک رسانی احتیاج هست، اظهار داشت: در قیاس با سایر کشور‌ها و یا در مقایسه با سایر کمک‌های مردم در اتفاقات این‌چنینی، رکورد داشتیم و ۱۰ هزار تن کالای اساسی و مورد نیاز و استاندارد جمع‌آوری شد.

رئیس ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت خاطرنشان کرد: برای حجم این میزان از کالا‌ها طبیعتا باید از طریق حمل و نقل دریایی اقدام کرد و در چند کشتی و در چند مرحله ارسال شود؛ هماهنگی برای اعزام شروع شده و هماهنگی با کشور مقصد از طریق وزارت خارجه در حال پیگیری است.

وی افزود: البته ما معطل هماهنگی نماندیم و بخشی از کمک‌های مادی برای تامین سوخت و دارو ارسال شده است؛ ۶۰۰ میلیارد تومان تاکنون جمع شده که ۱۰ میلیون دلار آن برای تامین نیاز‌ها به مصر ارسال شد تا از طریق آن کشور تامین نیاز شود و تاکنون بیش از ۵۰۰ کامیون از طریق مرز رفح به داخل غزه کمک ارسال کرده است.

سردار پلارک با اشاره به اینکه این ستاد در حال آماده شدن برای پساجنگ است، چون حجم خرابی‌ها بالاست و نیازمند کمک وسیع جهانی هستند، گفت: ما براساس تکلیف دینی در خدمت مردم خواهیم بود تا هدایایشان را به دست مردم برسانیم.

باشگاه خبرنگاران جوان  اجتماعی  رفاه و تعاون

برچسب ها : سردار پلارک غزه رئیس ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت