شماره خبر : 27453
منتشر شده در مورخ : ۲۷ آبان ۱۴۰۲
ساعت : 11:1
نیروهای امدادی کمک به افراد اُتیسم را آموزش می‌بینند

نیروهای امدادی کمک به افراد اُتیسم را آموزش می‌بینند

 

مدیرعامل انجمن اتیسم ایران با مهم توصیف کردن نقش آموزش سازمان‌ها در برخورد با افراد طیف اتیسم، گفت: پس از سازمان اورژانس کشور، سازمان هلال احمر به جمع سازمان‌های آموزش دیده برای مواجهه با افراد اتیسم در بحران‌ها اضافه شد.

سعیده صالح‌غفاری، مدیرعامل انجمن اتیسم ایران  در گفت‌وگو با خبرنگار آسیب های اجتماعی خبرگزاری فارس، با مهم نقش آموزش نهادها و سازمانها در رابطه با برخورد افراد طیف اتیسم، گفت: با توجه به اینکه افراد دارای اتیسم درکی از خطر ندارند و در مواقع وقوع بحران و آسیب دچار چالش‌های شدیدتری میشوند، یکی از گروه‌های حساسی که نیاز است در رابطه با اتیسم آموزش ببینند، افراد شاغل در سازمان هلال احمر هستند.

وی به اقدامات انجمن اتیسم ایران در راستای آموزش نهادها و سازمان های دولتی برای مواجهه با افراد دارای اختلال اشاره و عنوان کرد: این انجمن در سال های اخیر توانسته با همکاری سازمان اورژانس کشور، نیرو‌های سازمان اورژانس کشور در بخش دیسپچ و نیرو‌های عملیات را آموزش و یک کد اتیسم را به آن‌‌ها اختصاص دهد و تاکنون قریب به ۱۲ هزار نفر در این زمینه آموزش دیده اند.

غفاری ادامه داد: انجمن اتیسم ایران با همکاری سازمان هلال احمرکشور، آموزش اختلال اتیسم را در دستور کار خود قرار داده است. طی برگزاری جلسه با معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، مدیر کل آموزش های همگانی معاونت آموزش و پژوهش و فناوری هلال احمر و مدیر کل آموزش های تخصصی و ضمن خدمت جمعیت هلال احمر نخستین دوره آموزی درباره اختلال طیف اتیسم را در این سازمان برگزار کرده ایم. 

وی با بیان چگونگی آموزش نیروهای سازمان هلال احمر درباره افراد دارای اختلال اتیسم، تشریح کرد: آموزش های اختصاصی به نیروهای سازمان درباره مداخله متناسب و خدمات رسانی دربحران های طبیعی به این نیروها داده می شود. 

مدیرعامل انجمن اتیسم ایران یادآور شد: جلسه آموزشی آشنایی با اختلال طیف اتیسم در دوره کشوری تربیت مربی تیم های سحر سازمان هلال احمر ویژه نمایندگان سطح کشوری در استان قزوین برگزار شد و دراین باره با پیشنهاد مدیر کل آموزش های تخصصی معاونت آموزشی هلال احمر دوره آشنایی بااختلال اتیسم تحت عنوان دوره های ضمن خدمت به تمامی پرسنل این سازمان در دستور کار قرار گرفت. قرار است تمامی نیروهای هلال احمر، سازمان امداد و نجات، معاونت توانبخشی و پرسنل ستادی در ساختمان این ساختمان با انواع رفتارهای افراد دارای اختلال اتیسم و چگونگی رویارویی با این افراد آموزش بینند. 

این مقام مسئول در انجمن اتیسم ایران تأکید کرد: دوره های آموزشی آشنایی نیروهای امدادی هلال احمر برای مواجهه صحی با افراد دارای اختلال اتیسم از ۲۲ آبان ماه آغاز و تا ۲۴ این ماه ادامه داشت.

وی ابراز کرد: پس از سازمان اورژانس کشور، سازمان هلال احمر نیز به مجموعه های دوست‌دار اتیسم پیوسته اند که آماده خدمت رسانی بهتر به افراد اتیسم و خانواده های آنان هستند و امید است که بتوانیم در مراحل بعدی سایر ارگان های مرتبط با حوزه امداد و نجات را نیز با اتیسم اشنا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد شد که دوره تخصصی اموزش آشنایی با اختلال طیف اتیسم برای تمامی نیروهای ستادی سازمان هلال احمر در تمامی استان های کشور نیز برگزار شود.

 

برچسب ها : نیروی های امدادی اتیسم مدیرعامل انجمن اتیسم ایران سعیده صالح‌غفاری