شماره خبر : 27521
منتشر شده در مورخ : ۲۹ آبان ۱۴۰۲
ساعت : 10:51
چند خدمت پرستاری تحت پوشش بیمه است؟

چند خدمت پرستاری تحت پوشش بیمه است؟

 

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، از هزینه‌کرد بیش از هزار و سیصد میلیارد تومان این سازمان بیمه‌گر در سال گذشته بابت تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر مهدی رضایی گفت: اجرای تعرفه گذاری خدمات و مراقبت‌های پرستاری از سال ۹۹ در دستور کار قرار گرفت و جلسات کارشناسی و تحلیلی آن در سال ۱۴۰۰ ادامه پیدا کرد که سازمان‌های بیمه‌گر پایه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نمایندگان سندیکای بیمه تکمیلی و نظام پرستاری در این جلسات شرکت داشته‌اند که در نهایت در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ آیین نامه اجرایی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و تعدیل کارانه‌ای پرستاری توسط هیئت وزیران تصویب و به سازمان‌های بیمه‌گر ابلاغ گردید.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: سازمان بیمه سلامت نیز جهت بهره‌مندی و رضایت پرستاران که در سطح بیمارستان‌ها به مردم شریف ایران خدمت رسانی می‌کنند بلافاصله قواعد و قوانین آیین نامه را در سامانه‌ رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری و سرپایی پیاده‌سازی نمود.  

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ سازمان بیمه سلامت بابت این خدمات به مراکز طرف قرارداد خود مبلغی بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت نموده و در سال ۱۴۰۲ نیز این خدمات از ۱۷ کد خدمت به ۲۷ کد خدمت افزایش یافت و به عبارتی رشد متوسط ۲۸ درصدی داشته است.

 

برچسب ها : سازمان بیمه سلامت پرستاری بیمه سلامت