شماره خبر : 27666
منتشر شده در مورخ : ۵ آذر ۱۴۰۲
ساعت : 8:30
راه اندازی سامانه شناسایی بیکاران تا پایان سال

راه اندازی سامانه شناسایی بیکاران تا پایان سال


معاون وزیر کار از راه اندازی سامانه شناسایی بیکاران تا پایان سال خبرداد.
نبود بانک اطلاعاتی دقیق یکی از مشکلات اصلی جهت سیاست گذاری و پیدا کردن راهکار برای حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال است زیرا آمار دقیقی از جامعه هدف وجود ندارد.
در حاضر حاضر آمار‌هایی که از جمعیت بیکار کشور وجود دارد بر اساس شاخص‌های جهانی و به صورت برآورد است و اطلاعات دقیق و مشخص در این زمینه وجود ندارد که از سال‌های گذشته مسئولین از سامانه‌های مختلفی جهت تکمیل اطلاعات بازار کار صحبت کردند، اما تا کنون عملیاتی نشده است.
محمود کریمی بیرانوند معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سامانه نظام جامع اطلاعات بازار کار جزو اسناد بالادستی نظام و از وظایف وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است
وی افزود: راه اندازی این پایگاه اطلاعاتی ۱۲ سال بر زمین مانده بود که در دولت سیزدهم موفق شدیم این کار را اجرایی کنیم و اکنون همه زیر ساخت‌های فیزیکی، سخت افزاری و نرم افزاری آن تکمیل شده است.
کریمی گفت: با ۷۴ دستگاه وارد مبادله اطلاعات شدیم که از ۵۱ دستگاه تاکنون اطلاعات لازم دریافت شده و تا قبل از پایان سال این سامانه راه اندازی خواهد شد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سامانه نظام جامع اطلاعات بازار کار، سامانه‌ای برای شناسایی بیکاران است که بر اساس مبادله اطلاعاتی که میان دستگاه‌ها ایجاد خواهد شد در لحظه قابل شناسایی است که چه شخصی در شرایط بیکاری قرار دارد.
وی با بیان اینکه استفاده از این سامانه می‌تواند سیاست‌های اشتغالی در بازار کار را دقیق‌تر کند گفت: اکنون اگر آماری از جمعیت بیکار کشور داریم برآورد است و مشخص نیست چه کسانی هستند که با استفاده از این سامانه دقیق‌تر خواهد شد و سیاست‌های دولت هم با این شیوه دقیق‌تر می‌شود.
باشگاه خبرنگاران جوان  اجتماعی  رفاه و تعاون

 

برچسب ها : بیکاری آمار سامانه شناسایی بیکاران