شماره خبر : 27788
منتشر شده در مورخ : ۸ آذر ۱۴۰۲
ساعت : 8:40
شورای رقابت تصویب کرد/ الزام اپراتور‌ها به ارائه بسته‌های متنوع اینترنتی

شورای رقابت تصویب کرد/ الزام اپراتور‌ها به ارائه بسته‌های متنوع اینترنتی

 

سخنگوی شورای رقابت از مصوبه جدید این شورا مبنی بر اینکه اپراتور‌های تلفن همراه موظف هستند بسته‌های اینترنتی متنوع را به مشترکان خود ارائه دهند خبر داد.

طی سال‌های اخیر، اپراتور‌های تلفن همراه، بسته‌های اینترنتی را محدود کرده و اقدام به ارائه بسته‌های با حجم بالا، با مدت زمان مصرف کوتاه کردند. این اقدام در حقیقت به جهت اینکه به‌نوعی بتوانند قیمت بسته‌ها را افزایش دهند، اقدام به ارائه بسته‌های با حجم بالا با زمان‌بندی کوتاه کردند. 

سپهر دادجوی توکلی- در گفتگو با ایسنا، اعلام کرد: شورای رقابت علیه این اقدام اپراتور‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی (براساس شکایت‌های واصله از سوی مردم) مصوبه‌ای صادر و اپراتور‌ها را ملزم کرد که بسته‌های اینترنتی متنوع‌تر با حجم بالا که در حقیقت ذائقه مصرف‌کنندگان را پاسخ می‌دهد، ارائه دهند.

بر این اساس شورای رقابت در جلسه ۶۲۳ خود که عصر امروز (سه‌شنبه هفتم آذر ماه) برگزار شد، اپراتور‌های تلفن همراه ارائه بسته‌های با حجم بالا با مدت زمان مصرف کوتاه که در حقیقت نوعی انحصار ارائه خدمات بسته‌های اینترنتی است را مورد مخالفت قرار داد و تصویب کرد که این اپراتور‌ها ملزم به ارائه بسته‌های متنوع با حجم بالا در زمان عادی و البته با قیمت متعارف هستند.

همچنین اپراتور‌ها ملزم به این شدند که بسته‌ها را با حجم متناسب و طول زمانی متناسب (همچون سابق، اما متنوع تر) ارائه دهند و تعرفه قیمتی نیز در چارچوب مصوبات قانون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی باشد؛ بنابراین تعرفه نباید افزایش پیدا کند.

باشگاه خبرنگاران جوان  علمی پزشکی  فناوری

برچسب ها : شورای رقابت بسته های اینترنت تلفن همراه