شماره خبر : 27795
منتشر شده در مورخ : ۸ آذر ۱۴۰۲
ساعت : 8:53
به زودی نخستین بانک ایرانی در سوریه آغاز به کار می‌کند

به زودی نخستین بانک ایرانی در سوریه آغاز به کار می‌کند

 

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از راهبرد‌های مهم ایران در توسعه همکاری‌های تجاری با کشور‌های همسایه، جایگزینی ارز‌های ملی در مناسبات پولی است.

 محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی در دیدار با محمد هزیم رئیس بانک مرکزی سوریه گفت: افزایش مناسبات بانکی، تجاری و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در دستور کار جدی تهران و دمشق است.

رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به توسعه بانکداری الکترونیک و شبکه کارتی ایران و آمادگی بانک مرکزی برای همکاری‌های مشترک در این زمینه با سوریه اظهارداشت: یکی از راهبرد‌های مهم ایران در توسعه همکاری‌های تجاری با کشور‌های همسایه، جایگزینی ارز‌های ملی در مناسبات پولی و افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی است.

بر اساس این گزارش، محمد هزیم رئیس بانک مرکزی سوریه نیز در این دیدار با تاکید بر افزایش مناسبات و مبادلات تجاری دمشق - تهران گفت: حذف دلار از مبادلات اقتصادی - تجاری و استفاده از ارز‌های ملی در بستر همکاری‌های پولی و بانکی سوریه و ایران، حتما تراز تجاری دو کشور را به نفع اقتصاد ملی و مردم تغییر خواهد داد.

رئیس بانک مرکزی سوریه با اشاره به پیشرفت‌های ایران در عرصه بانکداری الکترونیک، خواستار تشکیل کارگروه مشترک دو کشور به منظور افزایش همکاری‌های فناورانه در عرصه ارتباطات و همکاری‌های بانکی شد.

باشگاه خبرنگاران جوان  اقتصادی  بانک و بیمه

برچسب ها : بانک مرکزی ارزهای ملی بانک و بیمه