شماره خبر : 27998
منتشر شده در مورخ : ۱۶ آذر ۱۴۰۲
ساعت : 13:10
آیا مبارزه با فساد اقتصادی بر عهده پلیس است؟

آیا مبارزه با فساد اقتصادی بر عهده پلیس است؟

 

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: زمین خواری، فرار مالیاتی، ارتشاء، پولشویی و اختلاس از موضوعاتی است که پلیس امنیت اقتصادی با آن برخورد می‌کند.

 سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری در خصوص تشکیل پلیس امنیت اقتصادی گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی یکی از مطالبات به حق مردم است و وظیفه ذاتی پلیس نیز در همین راستا تامین امنیت برای مردم است. 

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ بیان داشت: تامین امنیت اقتصادی مردم نیز توسط پلیس یکی از شاخصه‌های تامین امنیت می‌باشد که سال‌های سال پلیس در راستای منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار همه ساله و تاکیدات ایشان در خصوص مسائل و موارد اقتصادی می‌باشد که برخورد جدی با مفسدین اقتصادی همیشه مد نظر بوده است.

وی گفت: پلیس امنیت اقتصادی از سال‌های گذشته در بحث برخورد با مسائل اقتصادی زیر نظر پلیس آگاهی اقدام داشت، اما در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصمیم به تشکیل پلیس امنیت اقتصادی گرفت و از فروردین ماه سال ۱۳۹۸ تصمیم گرفته شد که پلیس امنیت اقتصادی در فراجا تشکیل گردد و این پلیس در کلیه استان‌ها تشکیل شد.

سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری گفت: این پلیس در بحث قاچاق کالا در موضوعات مبارزه با جرایم اقتصادی فعالیت می‌کند. 

سرهنگ افشاری بیان داشت: بحث قاچاق کالا به این معنی است که پلیس امنیت اقتصادی هم با کالا‌هایی که به صورت ممنوعه وارد کشور و چه از کشور خارج شوند برخورد می‌کند. 

وی گفت: در بحث مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی به جرایمی، چون: زمین خواری، فرار مالیاتی، ارتشاء، پولشویی و اختلاس و دیگر موارد رسیدگی می‌نماید.

باشگاه خبرنگاران جوان  اجتماعی  حوادث و انتظامی

برچسب ها : فساد اقتصادی مبارزه با فساد اقتصادی پلیس