شماره خبر : 30232
منتشر شده در مورخ : ۸ اسفند ۱۴۰۲
ساعت : 10:15
استقبال حماس از مواضع اروپا درباره رفح

استقبال حماس از مواضع اروپا درباره رفح

 

جنبش حماس از مواضع کشورهای اروپایی که با حمله رژیم صهیونیستی به رفح در جنوب غزه مخالف هستند، استقبال کرد.

به گزارش ایسنا، جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: از اظهارات رهبران کشورهای اروپایی درباره مخالفتشان با حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح استقبال می‌کنیم اما آنها باید به مسئولیت‌های خود در ممانعت از این حمله جنایتکارانه به شهر رفح که حدود یک و نیم میلیون فلسطینی به آنجا پناه برده‌اند، عمل کنند.

به نقل از شبکه خبری الجزیره، در بیانیه جنبش حماس آمده است: دولت‌های اروپایی همچنان به مجهز کردن ارتش رژیم صهیونیستی به تسلیحات ادامه می‌دهند و ارتش این رژیم از این سلاح‌ها در جنگ نسل‌کشی علیه ملت فلسطین استفاده می‌کند. ما از کشورهای اروپایی و به‌ویژه اتحادیه اروپا می‌خواهیم مواضع عملی و جدی را در ممانعت از ادامه جنگ جنایتکارانه این رژیم نازی علیه ملت ما و اجرای حکم دیوان بین‌المللی دادگستری که از این رژیم خواسته جنایت نسل‌کشی و پاکسازی نژادی در غزه را متوقف کند، اتخاذ کنند.

رژیم صهیونیستی از مدت‌ها پیش حملات هوایی را علیه شهر رفح در جنوب نوار غزه انجام داده است و همچنین قصد دارد یورش زمینی هم به این شهر که میزبان حدود یک و نیم میلیون آواره فلسطینی است، داشته باشد.

از زمان عملیات طوفان الاقصی حماس علیه رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر، این رژیم جنگ ویرانگری را علیه نوار غزه به راه انداخته که منجر به شهادت حدود ۳۰ هزار نفر و مجروح شدن بیش از ۷۰ هزار نفر شده است که بیشتر آنها زنان و کودکان هستند.

 

برچسب ها : رفح اروپا رژیم صهیونیستی