شماره خبر : 32388
منتشر شده در مورخ : ۸ خرداد ۱۴۰۳
ساعت : 10:26
استفاده از لباس فرم سال گذشته بلامانع است/نرخ مصوب باید به اطلاع والدین برسد

سرپرست اداره کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش:

استفاده از لباس فرم سال گذشته بلامانع است/نرخ مصوب باید به اطلاع والدین برسد

 

سرپرست اداره کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان می‌توانند از لباس‌های سالم و قابل استفاده سال‌های قبل استفاده کنند، گفت: ادارات کل آموزش و پرورش مکلفند نرخ مصوب لباس فرم را از طریق مراجع مربوطه‌ دریافت و به اطلاع والدین برسانند.

به گزارش ایرنا از آموزش و پرورش، عاطفه‌سادات مدبرنژاد درباره تهیه لباس فرم دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: در تعیین نوع و رنگ لباس فرم دانش‌آموزی و نحوه تهیه، مدارس مکلف به رعایت ماده ۸۵ آیین‌نامه اجرایی مدارس هستند و در دستورالعمل ساماندهی و نظارت بر لباس دانش‌آموزی بر این مهم تاکید شده است.

وی ادامه داد: ‌انتخاب نوع و رنگ لباس دانش‌آموزان با مشارکت شورای دانش‌آموزی، به عهده «شورای مدرسه» و برنامه‌ریزی و اقدام برای تهیه آن با هماهنگی شورای مدرسه، به عهده «انجمن اولیا و مربیان مدرسه» خواهد بود.

مشاور امور زنان و سرپرست اداره کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش ‌افزود: به‌منظور تحمیل نشدن هزینه‌های اضافی بر خانواده‌ها، دانش‌آموزان می‌توانند از لباس‌های سالم و قابل استفاده سال‌های قبل استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، لباس فرم مدارس از راهکارهای عالی برای یکپارچه کردن دانش آموزان در مدارس است. پوشیدن این نوع از لباس فرم مدارس سبب می‌شود که مدرسه‌ها دارای ظاهری یکپارچه باشند و از نظم خاصی نیز برخوردار شوند و به همین جهت هم مدیران مدارس در سال‌های اخیر لباس های فرم‌ مخصوصی را برای دانش آموزان خود در نظر می‌گیرند.

 

برچسب ها : مدارس وزارت آموزش و پرورش دانش‌آموزان