شماره خبر : 5452
منتشر شده در مورخ : ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
ساعت : 20:2
راوی گفت: شما که می دانید اگر باران ببارد شهر  را آب می برد، به فکر چاره باشید

راوی گفت: شما که می دانید اگر باران ببارد شهر  را آب می برد، به فکر چاره باشید


  حاشیه هایی  از اولین گفتگوی زنده با استاندر جدید خوزستان 
یکشنبه شب اولین گفتگوی زنده با استاندار جدید خوزستان پس از خبرهای ساعت 23 شبکه استانی پخش شد اما باز هم بدلیل فقر مجری کارشناس، در حد مصاحبه با یک استاندار ویژه نبود و انتظار می رفت حاصل این گفتگو خیلی بهتر از آن باشد که مشاهده شد. 
از جمله همان ابتدای گفتگو وقتی بحث وضعیت مدیران استان پیش آمد و استاندار لزوم برخورداری استان از مدیران شایسته، همتراز استان و بدون رانت را مورد تاکید قرار داد. 
مجری شاخص ترین انتصابات مدیران را جابجایی مدیر ثبت احوال به آبفا عنوان کرد، در حالی که بهتر بود از مدیرانی که نه به خاطر شایستگی، بلکه با استفاده از رانت و سفارش و روابط سببی و نسبی و قومیتی در استان خیمه زده‌اند مطرح می‌کرد و از استاندار می خواست که تغییرات و اصلاح مدیران را از مجموعه استانداری شروع کند چرا که چندی پیش یکی از معاونان آنجا به خاطر کم کاری از وزیر کشور کارت زرد گرفت.
در  این گفتگو زمان هم به خوبی مدیریت نشد یا لااقل زمانی که آرم پایان برنامه وسط صحبت های استاندار تا چند دقیقه پخش می‌شد، باید از اتاق فرمان خواسته می‌شد که دقایقی به برنامه اضافه کنند و این همان چیزیست که در گفتگوهای حرفه‌ای رعایت می شود.
به هر حال امید است گفتگوهای ویژه بعدی حرفه‌ای تر و بی‌نقص باشد تا این برنامه برای بینندگان دلچسب و از اینکه زمانی برای دیدن و شنیدن آن می گذارند، پشیمان نشوند.
اگر هم راوی نقدی در این مورد می کند، از روی دلسوزی است که دلمان می خواهدشبکه استانمان برنامه های بهتری ارائه دهد و به همین دلیل است که قبل از ایراد و نقد دیگران، خودمان موارد را عنوان می کنیم.
گزارشگر، هفت سال خلیلیان را بزرگتر اعلام کرد!
در خلال گفتگوی ویژه، گزارشی پخش شد که در آخر گوینده گفت:< این گوی و این میدان در اختیار خلیلیان 69 ساله> که اصلاً نیازی به ذکر سن و سال استاندار نبود. 
بدتر این که سن استاندار را هم اشتباه گفتند و بعد مجری مجبور شد از استاندار عذرخواهی کند چون توضیح داد که سن آقای خلیلیان را هفت سال بزرگتر کردند! 
البته استاندار هم توضیح داد که هنوز وارد سن 62 سالگی نشده چون شناسنامه اش را برای آنکه زودتر به مدرسه برود، بیشتر گرفته‌اند.
آبادان و خرمشهر، هنوز همان شهرهای بعد از جنگ هستند
وقتی صحبت از سازندگی و توسعه استان شد استاندار خوزستان تعریف کرد که دو سال پیش خاله اش که ساکن آبادان بود، فوت کرد و وقتی به خرمشهر رفته، آنجا را طوری دید که انگار تازه جنگ تمام شده و همان وضعیت 42 سال پیش را داشت و بعد از سی و چند سال بازسازی آن به سرانجام نرسیده و مردم از این بابت ناراضی هستند، درحالی که می‌شد از ظرفیت‌های شهرهای جنگ زده ای مثل آبادان و خرمشهر که ساکنان آنها روزگار سختی را گذرانده اند برای گردشگری و جذب توریست بهره‌برد که زمان از دست رفت و کاری نشد.
با وجود سوابق ستاد تسهیل، نیازی به تشکیل کارگروه جدید برای فعال شدن واحدهای تعطیل شده نیست
در گفتگوی یکشنبه شب، استاندار احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل را از مهمترین اقدامات برای حل مشکل بیکاری دانست و یادآور شد که کار گروهی مشکلات این واحدها را بررسی خواهد کرد تا برای فعال شدن آنها اقدام شود.
راوی از استاندار محترم درخواست می کند، قبل از دستور به ایجاد کارگروه و کمیته و کمیسیون جدید برای رفع مشکلات، ابتدا دستور بدهد سوابق مربوطه را در اختیارش بگذارند چون شاید با اقداماتی که در گذشته شده و در آرشیوها وجود دارد، نیاز به دوباره کاری نباشد.
به عنوان مثال برای همین فعال شدن واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل تشکلی تحت عنوان ستاد تسهیل در استانداری بوده که تمام یا اکثر این واحدها را با در نظر گرفتن نکات تخصصی بررسی کرده اما به سرانجام نرسانده که مهمترین عامل بازدارنده، همکاری نکردن بانکها برای دادن تسهیلات بوده است.
بنابراین همه چیز در سوابق ستاد تسهیل وجود دارد که نتیجه برگزاری جلسات متعدد و ساعت ها بحث و بررسی مدارک واحدها است که امیدواریم این توصیه را به گوش استاندار برسانند.
شما که می دانید اگر باران ببارد شهر  را آب می برد، به فکر چاره باشید
سرپرست شهرداری اهواز گفته: اگر تا چند وقت دیگر باران ببارد، اهواز را آب می برد که اشاره به جوابگو نبودن شهر برای دفع آب های سطحی و بالا زدن فاضلاب است.به این ترتیب اگر طبق پیش بینی آقای سرپرست، باران آمد و شهر را آب برد، مسئولان شهرداری نمی توانند بگویند غافلگیر شدیم چون خودشان وضع شهر را پیش بینی کرده اند. به جای این حرفها بهتر است از همین حالا تا وقت هست، پمپ به اندازه‌ی کافی در نقاط آبگیر نصب شود، فاضلاب ها را هم لایروبی( نه ماست مالی) کنند و اگر کم و کسری هست به فکر چاره باشند. بعد نگوئید نگفتید!

برچسب ها : استاندر جدید خوزستان مدیران شایسته راوی