شماره خبر : 5595
منتشر شده در مورخ : ۳ مهر ۱۴۰۰
ساعت : 14:4
درخشش عکاس خوزستانی در مسابقه عکاسی نیکون

درخشش عکاس خوزستانی در مسابقه عکاسی نیکون

 

 امین نظری، عکاس خوزستانی، در سی‌وهشتمین دوره از مسابقه عکاسی بین‌المللی نیکون به ‌عنوان برنده جایزه بزرگ بخش عکس این رقابت انتخاب شد.

مسابقه عکاسی نیکون از سال ۱۹۶۹ هر ساله فرصتی را برای عکاسان و فیلمسازان سراسر جهان برای مشارکت در رقابتی بین‌المللی و بهره‌مندی از جوایز ارزشمند فراهم کرده است. در سی‌وهشتمین دوره از این رقابت بین‌المللی بیش از ۶۵ هزار شرکت‌کننده از ۱۵۰ کشور جهان شرکت داشتند که در نهایت امین نظری به‌ عنوان برنده اصلی بخش عکس انتخاب شد و جایزه‌ ۵۰۰ هزار ینی این رقابت را از آن خود کرد.

در توضیح همراه عکس برنده‌ این عکاس ایسنا با عنوان Radiance (تشعشع نور) آمده است:

«این شهروند سالمند برای درمان ویروس کرونا در بیمارستان رازی اهواز بستری شده است. ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹ به انسان‌ها سرایت کرد و طولی نکشید که به ایران رسید. در روزهای اوج همه‌گیری در حدود ۳۵۰ انسان هر روز از دنیا می‌رفتند (بنا بر آمار رسمی این عدد در ماه‌های بعد بیش از دو برابر شد). این ویروس در تعاملات اجتماعی، مشاغل، دانشگاه‌ها و مدارس و غیره مشکلاتی جدی ایجاد کرده است.»

رقابت امسال در ۲ دسته «آزاد» و «نسل آینده» (زیر ۲۵ سال) داوری شد که موضوع رقابت دسته «آزاد»، «پیوند» (Connect) بود. تک‌عکس امین نظری به ‌عنوان برگزیده این بخش و جایزه بزرگ انتخاب شد. همچنین در بخش فیلم کوتاه فیلم Momento سعید بهشتی از ایران موفق به دریافت جایزه تشویق ویژه این رقابت شد.

 ایسنا 

برچسب ها : مسابقه عکاسی استانی-فرهنگی و هنری اخبار فرهنگی و هنری - خوزستان عکس