شماره خبر : 5727
منتشر شده در مورخ : ۱۶ مهر ۱۴۰۰
ساعت : 18:42
راوی گفت: اگر شهردار جدید اهواز خودش همت نکند، کسی  به دادش نمی رسد

راوی گفت: اگر شهردار جدید اهواز خودش همت نکند، کسی  به دادش نمی رسد


آقای امینی شهردار جدید اهواز به سلامتی معارفه و مشغول کار شد و شهروندان منتظرند ببینند ایشان که بعد از کلی چانه زنی و پافشاری شورای شهر، سکاندار کلانشهر اهواز شد چه گلی به سر مردم و این شهر خواهد زد.
در این باره، راوی صحبتی با یکی از اعضای شورای شهر اهواز داشت و سوال کرد چقدر به عملکرد آقای امینی و تغییر چهره شهر امیدوار است؛  پاسخ داده شد باید شرایط مناسبی بوجود آید و زمینه کاری فراهم شود.
راوی پرسید یعنی چه؟ جواب داده شد اگر  پول بیاید چندکار اساسی می توان انجام داد، چون مشکل شهرداری اهواز پول است و تا وقتی درآمد شهرداری 150 میلیارد است که 135 میلیارد آن را حقوق می دهند چه انتظاری می توان داشت.
وی این را هم گفت که در اهواز ده درصد بودجه شهرداری خرج عمرانی می شود، در حالی که این رقم در شیراز 200 درصد و در اصفهان 400 درصد است و دنبال این هستیم که با جذب سرمایه گذار و گرفتن مطالبات شهرداری و با کمک دولت بتوانیم شرایط را تغییر دهیم تا امکان انجام کار فراهم شود.
ضمناً انتظار داریم ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و نهادهای دیگر کارهایی را در شهر شروع کنند.
این فرمایشات عضو محترم شورای شهر درست اما حرف برسر اینست که آقای شهردار قبل از قبول مسئولیت به اهواز آمده و اوضاع و احوال شهرداری بودجه و مسائل مربوط به شهر را از نزدیک دیده و با توجه به وضع موجود در جایگاه شهرداری قرار گرفته و نباید برای انجام کار، شرط و شروط قائل شود.
شهردار یا هر مدیر دیگر نباید انتظار داشته باشد دیگران برای او کاری بکنند و ابزار کارش را فرام کنند و خودش باید آستین همت بالا بزند و پیگیر هموار کردن راه های افزایش درآمد باشد. بارها گفته شده اگر شرکتهایی مثل فولاد، نفت، نیشکر و ... بدهی هایشان را به شهرداری بپردازند، میتوان چهره شهر اهواز را دگرگون کرد، برای نیل به این مهم شهردار باید بتواند این مطالبات را به هر طریق شده دریافت کند و با برقراری ارتباط و پیگیری مسائل، به خصوص کسب بودجه بیشتر از طریق وزارتخانه های مرکزی، مانند وزارت کشور که آقای شهردار در آنجا حامی دارد، بنیه مالی شهرداری را تقویت و پروژه های شهری را معطل پول نگذارد.
باز هم در این مورد بحث خواهیم داشت.
خریدهای اینترنتی به مقصد اهواز تاخیر دارند
‌از وقتی کرونا مردم را زمین گیر کرده، بازار بعضی کارها پررونق شده که از آن جمله است خریدهای اینترنتی که شامل خریدهای درون شهری و بیرون شهری می شود.
قاعدتاً در چنین وضعیتی باید پست سرعت عمل داشته باشد که متاسفانه چنین نیست و شهروندان انتظار دارند، خریدهای پستی آنها زودتر به دستشان برسد.
یکی از مخاطبین این ستون به راوی گفت: چه دلیلی دارد در تهران مثلاً وقتی از رشت خریدی می‌شود، دو روز بعد به مقصد می رسد اما وقتی یک خرید اینترنتی از استان دیگر به مقصد اهواز انجام می‌شود، هفت روز بعد به دست صاحبش می رسد که شاید علت این تاخیر ماندن جنس ارسالی در اداره پست باشد که مسئولان باید بر این کار نظارت کنند و موانع تاخیر را بررسی و رفع نمایند.
امام جمعه اهواز به تمام کارهای ساختمانی به جز سفید کاری وارد است
یکی از شبکه های سراسری رسانه ملی گفت و شنودی با حاج آقا موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز داشت که حاوی نکات جالبی در باره ایشان بود.
از جمله حاج آقا گفت: وقتی دشمن در جنگ اقتصادی باماست و اتاق جنگ دارد، مسئولان باید در میدان باشند و داشتن اتاق کار، معنا ندارد.
در این مصاحبه حاج آقا گفت به تمام کارهای ساختمانی، به خصوص جوشکاری و جز سفید کاری وارد است. فی الواقع ایشان اهل <ماله کشی> نیستند و عملگرا هستند.
همچنین معلوم شد حاج آقا در گذشته از نیروهای مدافع حرم هم بوده البته به صورت چراغ خاموش که توسط یکی از خبرنگاران لو رفته.
ضمناً امام جمعه اهواز 6 فرزند(سه پسر، سه دختر) دارند که 3 فرزند ایشان طلبه هستند.
انتصابات در مناطق نفت خیز جنوب
با حکم مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران مهندس علیرضا دانشی به سمت سرپرست مدیریت عامل شرک مناطق نفت خیزجنوب منصوب شد. مدیر امور فنی و رئیس مطالعات مهندسی مخازن شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب،از جمله سوابق مهندس دانشی بوده است.
همچنین آقای محسن خجسته مهر مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، در حکمی آقای علیرضا مهدی زاده را به عنوان سرپرست مدیریت فلات فاره، مناطق نفت خیز جنوب و اروندان منصوب کرد.
ضمناً عبدا... عذاری به سمت سرپرست مدیریت شرکت نفت و گاز اروندان منصوب شد که برای آقایان آرزوی موفقیت و تلاش به منظور برخورداری مردم خوزستان از منابع غنی استان را داریم.
 

برچسب ها : شهردار جدید اهواز انتصابات مناطق نفت خیز جنوب