شماره خبر : 20140
منتشر شده در مورخ : ۹ خرداد ۱۴۰۲
ساعت : 11:53
دومین فینالیست NBA مشخص شد/ قهرمانی میامی در کنفرانس شرق

دومین فینالیست NBA مشخص شد/ قهرمانی میامی در کنفرانس شرق

 

تیم بسکتبال «میامی» با شکست «بوستون»، ضمن قهرمانی در کنفرانس شرق به عنوان دومین تیم راهی فینال NBA شد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز (سه‌شنبه) ۹ خرداد ۱۴۰۲، در پایان هفتمین (آخرین) بازی فینال کنفرانس شرق لیگ بسکتبال NBA، تیم «میامی هیت» موفق شد با پیروزی مقابل «بوستون سلتیکس» قهرمان این کنفرانس شده و به فینال این فصل NBA صعود کند.

در حالی که دو تیم شانس صعود به فینال NBA را داشتند، «هیت» با درخشش ستارگانی چون «جیمی باتلر» و «کالب مارتین» عملکرد فوق‌العاده‌ای در این دیدار داشت و با نتیجه قاطع ۱۰۳ - ۸۴ «بوستون» را برای چهارمین بار شکست داد تا در مجموع ۴ - ۳ پیروز سری فینال این کنفرانس شود.

با شروع این سری ابتدا «میامی‌ هیت» در سه بازی متوالی با نتایج ۱۲۳-۱۱۶، ۱۱۱-۱۰۵ و ۱۲۸-۱۰۲ «بوستون» را شکست داد تا بسیاری فکر کنند که بازی چهارم نیز با برتری هیت به پایان خواهد رسید.

در سه دیدار بعد اما این «بوستون» بود که در بازی‌های چهارم، پنجم و ششم فینال کنفرانس شرق، به ترتیب با نتایج ۹۹-۱۱۶، ۹۷-۱۱۰ و ۱۰۳-۱۰۴ «میامی‌ هیت» را شکست داد تا تکلیف قهرمانی این کنفرانس و معرفی دومین فینالیست لیگ NBA، به بازی هفتم سری بکشد.

بازی‌های پلی‌آف لیگ NBA به صورت چهار برد از هفت بازی برگزار می‌شود و هر تیمی که چهار بار حریفش را شکست دهد، برنده سری خواهد شد.

به این ترتیب تیم «میامی‌ هیت» در سری فینال کنفرانس شرق ۴ - ۳ به برتری رسید تا رقیب «دنور ناگتس» در فینال این فصل NBA شود.

 

برچسب ها : کنفرانس شرق فینالیست NBA قهرمانی میامی