شماره خبر : 25583
منتشر شده در مورخ : ۲۳ شهریور ۱۴۰۲
ساعت : 16:48
سازمان حمایت اعلام کرد؛ افزایش بیش از ۱۵ درصد قیمت مواد شوینده تخلف است

سازمان حمایت اعلام کرد؛ افزایش بیش از ۱۵ درصد قیمت مواد شوینده تخلف است

 

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت گفت: افزایش قیمت مواد شوینده بیش از ۱۵ درصدی که در فروردین امسال به تصویب ستاد تنظیم بازار رسیده، وجاهت قانونی ندارد و تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ در روزهای اخیر گزارش‌هایی مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی قیمت محصولات شوینده منتشر شد، رضا محسنی مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در نامه‌ای به رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران با اشاره به رشد هزینه‌های تولید به ویژه افزایش قیمت مواد اولیه، گفته که افزایش قیمت اقلام یاد شده در فروردین امسال و پس از تأیید ستاد تنظیم بازار به میزان ۱۵ درصد تصویب و به واحدهای تولیدی اعلام شده است.
 وی تأکید کرد: هرگونه افزایش قیمت بیش از میزان ۱۵ درصد اعلام شده، مورد تأیید این سازمان نبوده و در صورت اعمال قیمت بیش از این میزان، تخلف محسوب می‌شود.
 محسنی همچنین در بخش دیگری از این نامه بر ضرورت ارسال لیست واحدهای تولیدی که قیمت محصولات آنها از خرداد امسال افزایش ۲۵ درصدی داشته‌اند تأکید کرده و گفته که لیست این واحدها باید حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت برای بررسی و اقدام به سازمان حمایت اعلام شود.

برچسب ها : قیمت مواد شوینده مواد شوینده سازمان حمایت مصرف کنندگان