شماره خبر : 27411
منتشر شده در مورخ : ۲۵ آبان ۱۴۰۲
ساعت : 12:6
چگونگی گرفتن نوبت اینترنتی برای سنجش سلامت کلاس اولی‌های سال آینده

چگونگی گرفتن نوبت اینترنتی برای سنجش سلامت کلاس اولی‌های سال آینده

دریافت نوبت برای سنجش سلامت کلاس اولی‌های سال تحصیلی آینده آغاز شده و تا نیمه‌های آذر ادامه دارد، اما چگونه می‌توان به صورت اینترنتی نوبت سنجش سلامت دریافت کرد.

نوبت‌گیری برای سنجش سلامت کلاس اولی‌های سال آینده آغاز شده است و تا ۱۵ آذر ادامه دارد؛ درخواست نوبت به صورت الکترونیکی و توسط والدین انجام می‌شود.

خانواده‌ها با مراجعه به سامانه آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir می‌توانند نسبت به انتخاب مرکز سنجش نزدیک محل سکونت خود و تعیین تاریخ دلخواه اقدام کنند.

خانواده‌ها با مراجعه به سامانه my.medu.ir و پس از آن انتخاب گزینه ورود از طریق دولت من، تلفن همراه خود را ثبت کنند و با دریافت رمز یک‌بار مصرف پیامک شده به سامانه وارد شوند، پس از آن درگاه پیشخوان وزارت آموزش و پرورش را انتخاب و بر روی گزینه سنجش سلامت کلیک کنند.

پس از آن ابتدا انتخاب نقش والدین را انتخاب کنند و پس از ثبت اطلاعات وارد صفحه بعد می‌شوند که در انتهای صفحه باید گزینه اضافه کردن دانش‌آموز را انتخاب و نام فرزند و کدملی او را ثبت کنند همچنین باید به سؤالاتی درباره وضعیت تغذیه و تحرک دانش‌آموز پاسخ بدهند.

پس از پاسخ به این سؤالات، امکان انتخاب شهر و منطقه آموزش و پرورش وجود دارد که والدین می‌توانند بر روی نقشه نمایش داده شده، پایگاه‌های سنجش در منطقه محل زندگی خود یا محلات همجوار را انتخاب و روز و ساعت مراجعه را نیز خود تعیین کنند.

در صورتی که ظرفیت پایگاه تکمیل شده باشد، خانواده‌ها می‌توانند پایگاه دیگری را انتخاب کنند همچنین هزینه سنجش سلامت ۶۰ هزار تومان است که به صورت آنلاین قابل پرداخت است.

باشگاه خبرنگاران جوان  علمی پزشکی  آموزش و پرورش

برچسب ها : سنجش سلامت کلاس اولی ها آموزش و پرورش