شماره خبر : 13338
منتشر شده در مورخ : ۵ شهریور ۱۴۰۱
ساعت : 16:33
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد: شهریورماه آغاز عملیات اجرایی تفکیک حساب شخصی از تجاری

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد: شهریورماه آغاز عملیات اجرایی تفکیک حساب شخصی از تجاری

 

منظور گفت: امیدواریم عملیات اجرایی تفکیک حساب‌ها طبق توافقی که با بانک مرکزی داشتیم، از نیمه شهریور امسال آغاز شود.

آقای داود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصاد کلان خبرگزاری صدا و سیما گفت: سازمان امور مالیاتی به همراه بانک مرکزی مقدمات تفکیک حساب شخصی و تجاری را فراهم کرده است. بسترهای مبادله اطلاعات بین این دو نهاد ایجاد و آزمایش شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی می گوید: با گذر از مراحل مقدماتی این طرح منتظریم تا بانک مرکزی دستور العمل تفکیک حساب شخصی از تجاری را اعلام کند چرا که این وظیفه بر عهده بانک مرکزی است.

به گفته آقای منظور، یک ارتباط دو طرفه بین ما و بانک مرکزی برقرار شده است به نوعی که همه مودیانی که نزد سازمان امور مالیاتی پرونده مالیاتی دارند، ما حساب های این افراد را به عنوان حساب تجاری به بانک مرکزی اعلام کرده ایم که هم اکنون بالغ بر 8 میلیون حساب تجاری تفکیک شده اند.

رئیس سازمان امور مالیاتی در پایان گفت: امیدواریم شروع عملیات اجرایی تفکیک حساب ها طبق توافقی که با بانک مرکزی داشتیم از  شهریور امسال آغاز شود. پیش بینی می کنیم فرآیند اجرایی تفکیک حساب چندماهی طول بکشد و تا پایان سال مطمئن باشید که تفکیک حساب ها انجام خواهد شد.

سازمان امور مالیاتی بر اساس ماده ۱۰ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان که در سال ۱۳۹۸ تصویب شده  موظف است که  حساب‌های شغلی افراد را دریافت و به پرونده مالیاتی متصل کند.

برچسب ها : حساب شخصی حساب تجاری سازمان امور مالیاتی