شماره خبر : 25623
منتشر شده در مورخ : ۲۶ شهریور ۱۴۰۲
ساعت : 9:31
خودکفایی کشور در کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی

خودکفایی کشور در کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی

 

مدیر هفتمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست گفت: خوشبختانه باهمت دانشمندان صنعت پتروشیمی در مسیر خودکفایی کاتالیست‌ها قرار گرفتیم.

فرید دوستی مدیر هفتمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست گفت: خوشبختانه نمایشگاه ایران پلاست یکی از صنایع پیشرو در اقتصاد ملی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد.

او گفت: ۲۱۰ شرکت خارجی و ۵۷۰ شرکت داخلی در این دوره حضور دارند خوشبختانه باهمت دانشمندان صنعت پتروشیمی در مسیر خودکفایی کاتالیست ها قرار دارد و می توانیم این کاتالیست ها را صادر کنیم.

دوستی گفت: محصولات پتروشیمی در پنج گروه اصلی پلیمرها، پایه و شیمیایی، آروماتیک، کودها، خوراک و سوخت تقسیم شده‌اند و تنوع مطلوبی دارند اما جایگاه محصولات پلیمری به حدی است که برخی متخصصان، صنعت پتروشیمی را تنها در تولید پلیمرها می‌دانند.

او گفت: در این دوره چیزی بالغ بر ۴۰۰ نخبه در این دوره شناسایی می شوند و می توانند وارد بازار کار شوند یکی از نقش‌ها و مأموریت‌های اصلی صنعت پتروشیمی معنویات رهبری است که در این مسیر حرکت کنیم.

مدیر هفتمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست گفت: در حال حاضر صنعت پتروشیمی به بلوغ خوبی رسیده و کیفیت محصولات آن در حد مطلوبی است و هر ساله مقادیر زیادی از محصولات نهایی پلاستیکی پس از تأمین نیاز داخل کشور، صادر می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان  اقتصادی  اقتصاد و انرژی

برچسب ها : صنعت پتروشیمی محصولات پتروشیمی صادرات پتروشیمی بومی سازی ساخت کاتالیست‌ها