طرح رتبه بندی معلمان  از 31 شهریور ماه اجرایی می‌شود

 وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه دولت:

طرح رتبه بندی معلمان  از 31 شهریور ماه اجرایی می‌شود

وزیر آموزش و پرورش زمان آغاز اجرای طرح رتبه بندی معلمان را 31 شهریور ماه سال جاری اعلام كرد.
به گزارش ایسنا، یوسف نوری در حاشیه هیات دولت، در جمع خبرنگاران با اشاره به رتبه بندی معلمان اظهار كرد: لایحه‌ای كه دولت قبلی اعلام كرده بود، لایحه بسیار ضعیفی بود و متاسفانه در طول ده سال اقدامی روی آن انجام نشده بود. چون یكی از شعارهای انتخاباتی رییس جمهوری بود، این موضوع در دولت سیزدهم پیگیری و با آن موافقت شد.
وی افزود: این امر به عنوان یكی از دستاوردهای بزرگ آموزش و پرورش استº چرا كه اولاً ارتقای نظام تعلیم و تربیت، ارتقای صلاحیت‌های حرفه‌ای و تخصصی و عمومی معلمان است و همچنین در حوزه عدالت، عدالت در پرداخت برای معلمان را تامین می‌كند.
وزیر آموزش و پرورش تاكید كرد: این لایحه علاوه بر این موارد، بركات دیگری هم دارد و در واقع آن رقابتی كه بین معلمان در زمینه احراز رتبه‌ها اتفاق می‌افتد، مشروع و بسیار خوب است. شاید یكی از علل عدم اجرای سند تحول بنیادین عدم تصویب قانون رتبه‌بندی معلمان بوده است كه از ناحیه دولت‌ها بوده كه حمایت نمی‌كردند.
نوری یادآور شد: دولت جدید به دنبال این است كه ما این كار را اجرایی كنیم و رییس جمهوری هم بر اجرای آن تاكید ویژه‌ای دارند. با همكاری سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی نشستی خواهیم داشت و برای مرحله بعدی اجرا به استان‌ها ارسال شود.
وی افزود: كمیته‌های لازم یا هیات‌های ممیزی براساس قانون شكل گرفته و ان‌شاءالله رتبه بندی وارد مرحله اجرای اصلی در درون آموزش و پرورش شود. شروع آن هم از 31 شهریور ماه سال جاری است.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش كه مدارس كانكسی چه زمان جمع‌آوری می‌شود، اظهار كرد: ما مدارس كانكسی بالای ده نفر را اعلام كرده‌ایم.
اعتبار برای آنها در نظر گرفته می‌شود. اعتبار خوبی را هم ما و هم خیرین و هم ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای این كار در نظر گرفته‌اند. این اعتبار در طول دو یا برای مناطق صعب‌العبور حداكثر سه سال و در حدود 6 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و ما یك‌سوم این اعتبار را تامین كرده‌ایم و كارهای آن هم در حال انجام است.
نوری در زمینه اقدامات لازم برای تامین لوازم گرمایشی برای فصول آینده در مدارس، اظهار كرد: تقریباً می‌توان گفت اقدامات خوبی انجام شده و اعتبارات سرمایشی و گرمایشی، ردیفی را در بودجه وزارتخانه پیدا كرد و الان هم ما این اقدامات را انجام می‌دهیم و وضعیت بهتر شده است اما برای امر سرمایشی، هنوز در تامین تجهیزات سرمایشی مشكل داریمº چرا كه هم از نظر اقلیمی هوا گرم شده و هم تجهیزاتی كه داشتیم فرسوده شده‌اند و هم اعتبارات پاسخگوی خرید وسایل سردكننده نو به آن صورت نیست و تلاش ما بر این است كه تامین لازم را انجام دهیم. 
اما در مجموع در زمینه تجهیزات، وضعیت ما مطلوب است.
ارسال دیدگاه